WYDARZENIA

Chory chłopiec zgubił ulubione klocki. Zaskakująca reakcja ludzi!

Kilka dni temu Polskę obiegła wiadomość o chłopcu z zespołem Aspergera, który zgubił swoje ukochane klocki lego. Historia znalazła swoje zaskakujące rozwiązanie.

Zespół Aspergera to zaburzenie, które charakteryzuje się upośledzeniem umiejętności społecznych, trudnością w akceptowaniu zmian, sztywnością myślenia bez upośledzenia umysłowego oraz silnymi, obsesyjnymi zainteresowaniami głównie z obszaru nauk ścisłych i techniki. Dzieci z zespołem Aspergera mają trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych ale często przejawiają wybitne umiejętności w jednej, wąskiej specjalności. Są delikatne i wrażliwe emocjonalnie.

Opisywana historia dotyczy synka pani Jowity z Krakowa. Chłopiec miał swoje ulubione klocki, z którymi był silnie związany, znał każdy z elementów a brak jakiegoś z nich powodował silne, negatywne emocje chłopca. Niestety ktoś skradł klocki chłopca co spowodowało jego ogromny żal i niepokój. Pani Jowita natychmiast zareagowała. Rozwiesiła w okolicy ogłoszenia, opublikowała posty w portalach społecznościowych. Wezwała w ogłoszeniach do oddania klocków. Zaproponowała nagrodę, zakup nowych klocków i wymianę oraz nagrodę. Emocjonalne i szczere apele rodziców przyniosły szybki sukces! Klocki anonimowo zostały podrzucone na klatkę schodową, wielu ludzi proponowało pomoc.Zgłosiła się także firma Lego, która zaoferowała skompletowanie klocków dla Marcela! Zatelefonowano również z sortowni śmieci (!)z informacją „żeby się nie martwić, że ktoś wyrzuci, bo są czujni i sprawdzają”.

Młody wielbiciel klocków Lego dowiedział się od rodziców o tym, jak wielu ludzi chciało mu pomóc. Był wzruszony i szczęśliwy a rodzice ogromnie wdzięczni.

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/to-jakas-plaga-coraz-wiecej-dzieci-doswiadcza-kryzysow-psychicznych/

Komentarze

Zobacz także

Uważaj na syrop glukozowo-fruktozowy! To największy WRÓG!

„Nie wykluczam, że Trump jest Żydem”

Redakcja malydziennik

TRAGEDIA w Dakarze! Ludzie tratowali się uciekając ze…

Ładuję....