WYDARZENIA

Choroby weneryczne szaleją w Niemczech. Winne są…

Gwałtownie rośnie liczba zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową tuż za naszą zachodnią granicą. Z rządowego raportu wynika, że winne są coraz popularniejsze portale i aplikacje randkowe oraz narkotyki łatwo dostępne w klubach – informuje TVP INFO.

Do raportu dotarli dziennikarze gazety „Bild”. Wynika z niego, że ułatwiający nawiązywanie kontaktów internet ma istotny wpływ na zmianę zachowań seksualnych. Wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową związany jest również z dużą dostępnością w dyskotekach i klubach narkotyków.
 
Z raportu jasno wynika, że liczba zakażeń kiłą w Niemczech w latach 2009-2014 zwiększyła się ponad dwukrotnie do 5700 przypadków. W 2014 roku zarejestrowano również 2300 nowych infekcji wirusami żółtaczki typu B i 5800 zakażeń wirusem żółtaczki typu C. 

Liczba szacunkowa nowych zarażeń wirusem HIV utrzymuje się od 2006 roku na w miarę równym poziomie. W 2014 roku zarejestrowano 3200 nowych przypadków nosicieli. Na koniec tego roku w Niemczech mieszkało około 84 tys. ludzi będących nosicielami wirusa HIV. 

Na początku kwietnia rząd Angeli Merkel przyjął strategię dalszego tłumienia tego typu infekcji, przygotowaną przez resorty zdrowia i rozwoju. Zakłada ona ujednolicenie walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową, by lepiej wykorzystać wspólne elementy prewencji i diagnostyki tych chorób oraz leczenie pacjentów. 

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Szukasz pracy? Kościół Szwecji zatrudni nowych pastorów. Także z zagranicy

Barbarzyństwo dżihadystów: Palmira traci kolejne zabytki

Redakcja malydziennik

"Muzułmanie mogą udawać chrześcijan" dla dobra islamu

Redakcja malydziennik
Ładuję....