POLITYKA

Chiny zaatakowały USA! Wojna!

wojna

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych padła ofiarą wielokrotnych ataków crackerskich ze strony Chin. Cyberprzestępcy włamywali się na serwery US Navy w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Wśród wykradzionych przez chińczyków danych znalazły się między innymi raporty na temat konserwacji statków oraz pocisków przeciwokrętowych. Cyberprzestępcy szukali najsłabszych punktów, łatwo podatnych na ataki.

Nie starano się zacierać śladów, a więc istnieje możliwość identyfikacji, kto stoi za atakiem. Amerykanie znaleźli adresy IP odpowiedzialne za włamanie. Wskazują na wyspę Hainan, znajdującą się na południu Chin. US Navy odmówiło podania informacji, ile dokładnie było ataków.

Amerykanie mają teraz przeprowadzić badanie stanu bezpieczeństwa sieci US Navy. Zlecił je sam Sekretarz Marynarki Wojennej, Richard Spencer. „Ataki w naszych sieciach nie są nowe, ale próby kradzieży krytycznych informacji rosną i stają się coraz bardziej zaawansowane” mówi sekretarz. Zaznaczył także, że zrobią wszystko, aby zapobiec kolejnym atakom.

Źródło: WP. pl

Fot: Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/wojna-nuklearna-moze-wybuchnac-w-kazdej-chwili-putin-ostrzega/

Komentarze

Zobacz także

JUŻ cała Europa mówi o oprawie Legii Warszawa!

Redakcja malydziennik

Vega w tarapatach! Misiewicz chce go pozwać za…

Redakcja malydziennik

Rzecznik prasowy Andrzeja Dudy, Marek Magierowski złożył dymisję. Powód?

Ładuję....