CYWILIZACJA

Chciał zabić dozorcę. Ma… 15 lat. Szwedzi nie podają jednak innych danych sprawcy

Prokuratura oskarża chłopaka o wielokrotnie oddane strzały w dozorcę, który akurat rozrzucał sól na chodniku w Pildammsparken, parku miejskim w Malmö. Strzelający miał zaledwie 15 lat.

Mężczyzna został wielokrotnie postrzelony w głowę i plecy, zadane mu obrażenia zagrażały jego życiu. Zajmował się tylko odśnieżaniem ścieżek w parku. Było to 8 lutego bieżącego roku. Policja od razu znała dane sprawcy, jednak rozprawa odbędzie się za kilka dni.

 

15-latek nie przyznaje się jednak do winy. Przez świadków wymieniany jest jednak jako jedyna osoba na miejscu, poza poszkodowanym. Co ciekawe, żadne szwedzkie medium nie podaje imienia chłopaka – podczas gdy, jak sugeruje Sydsvenskan, wszystkie dane znane są już od kilku godzin po popełnieniu przestępstwa – zabezpieczono jego telefon, którym wzywał taksówkę.

 

Według prokuratury można udowodnić, że chłopak przebywał w środowisku, w którym była obecna broń. Za to jego obrona nie chce komentować użytego w postępowaniu DNA 15-latka. Niestety broń, którą oddano strzały, nie została odnaleziona przez funkcjonariuszy.

 

Nie jest znany motyw strzelaniny. Według lekarzy, chłopak mógł cierpieć w owym czasie na zaburzenia psychiczne. Do czasu rozprawy 15-latek przebywa w areszcie. Obrona będzie wyrażała przeciwko temu sprzeciw.

 

Stan dozorcy jest stabilny, jednak wciąż ma trudności z poruszaniem się. Rozprawa odbędzie się 29 maja. W Szwecji od 15 roku życia ponosi się odpowiedzialność za przestępstwa kryminalne.

Źródło: thelocal.se/ sydsvenskan.se

Komentarze

Zobacz także

Muzułmanie zamordowali kolejnych 20 osób. To nie było zwykłe zabójstwo. Pakistańczycy dokonali…

Redakcja malydziennik

MOCNE! Nowa Lewica i jej pseudo-elity! KONIECZNIE TO ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Skandal w szpitalu. Oburzające zachowanie lekarki (WIDEO)

Redakcja malydziennik
Ładuję....