CYWILIZACJA HISTORIA

Chciał sam rozbroić niewybuch z okresu II wojny światowej. Doszło do tragedii

Policja apeluje, aby w przypadku, gdy  znajdziemy w ziemi niebezpieczny niewybuch od razu zadzwonili na najbliższy komisariat lub jednostkę saperów. O tym, że pozostałości z czasów II wojny światowej wciąż stanowią realne zagrożenie świadczy wypadek, do którego doszło w ubiegłą środę w powiecie Zwoleńskim (woj. mazowieckie). 

Z informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Zwoleniu wynika, że doszło do eksplozji, spowodowanej próbą samodzielnego rozbrojenia niewybuchu z II wojny światowej. W następstwie zdarzenia zginął 35-letni mężczyzna.

Czytaj także: Amerykański historyk: Po wojnie Hitler ukrywał się w…

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchów lub innych przedmiotów wyglądających na niebezpieczne, należy zachować szczególną ostrożność. Takich znalezisk nie można samemu przenosić, rozbrajać ani dotykać.

Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

– mówi mł. asp. Krzysztof Gregorczyk z komendy w Zwoleniu.

Funkcjonariusz dodaje, że policjanci zawiadomieniu o znalezisku zabezpieczą teren i zawiadomią jednostkę saperów. Przypomina także, że pole rażenia dużych pocisków dochodzi niekiedy nawet do kilkuset metrów.

Źródło: policja.gov.pl

Fot. Granat moździerzowy / policja.gov.pl

Komentarze

Zobacz także

Kolejna dramatyczna śmierć duchownego! Ilu jeszcze musi zginąć, żeby świat to zauważył?

Redakcja malydziennik

Takiej woli walki nikt się po nim nie spodziewał! Benson to jest gość!

Redakcja malydziennik

To są DOBRE WIEŚCI: ojciec stworzył bioniczną rękę dla swojego dziecka. Straciło ją, gdy miało 10 dni

Ładuję....