CYWILIZACJA

Chcesz się kochać z żoną? Musisz mieć zgodę, najlepiej na piśmie. Takie jaja, tylko w…?

Niewiarygodne, a jednak prawdziwe. Szwecja chce wprowadzić przepisy zgodnie, z którym, jeśli dwie osoby chcą zdecydować się na seks powinny mieć wyraźną zgodę. Jeśli jej nie będzie stosunek może zostać potraktowany jako gwałt.

Rzecz dotyczyć ma zaś nie tylko przygodnych relacji, ale także małżeństw. Tak, tak. Jak informuje niemiecki dziennik „Augsburger Allgemeine” w myśl nowych regulacji, jeśli dana osoba słowem bądź gestem nie wyrazi zgody na współżycie, będzie ono nielegalne, czyli będzie potraktowane jako gwałt.

 

Ale to nie wszystko. Jeśli mężczyzna nie otrzyma od razu zgody, będzie musiał powstrzymać się od dalszych prób zabiegania o nią. Jeśli tego nie zrobi, mimo że nie użyje wobec kobiety przemocy ani nie będzie jej groził, może zostać oskarżony o gwałt. Według niemieckiego medium „ustna zgoda wystarczy. Kto chce być jednak pewien powinien zdobyć zgodę pisemną”.

 

Pytanie tylko, ile czasu trzeba będzie owe pisemne zgody przechowywać? Może przez dwadzieścia lat, na wypadek, gdyby kiedyś małżonkowie chcieli się rozwieść i jedna drugą stronę chciała oskarżyć o gwałt? A na poważnie gwałt jest zawsze zbrodnią, ale pomysł, by za gwałt uznać propozycję seksu w małżeństwie, gdy kobieta nie wyraziła entuzjastycznej zgody, to także gwałt. Na rozumie i zdrowym rozsądku.

Źródło: DoRzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Żona uciekła od PREMIERA. Zdradzony opublikował…

Sprzeczka dwójki kierowców zakończyła się w bardzo nietypowy sposób! Najpierw kłótnia, potem…

Redakcja malydziennik

Nie zrobili tego za życia córki. Zapowiedzieli, że zrobią to po jej śmierci. Rodzice ofiary z Manchesteru postanowili…

Ładuję....