CYWILIZACJA

Chcesz napisać komentarz w internecie? Musisz okazać dowód tożsamości! Takie cuda tylko w…

Wielu Polaków irytuje praca moderacji w mediach internetowych. Kasowanie naszych komentarzy, usuwanie obraźliwych wpisów – wielu z nas odbiera to jako rodzaj cenzury wypowiedzi. Jednak wbrew pozorom, w Polsce panuje wolność słowa! Internauci z Chin mogą nam jej pozazdrościć!

Z dniem 1 października 2017 roku w Chinach wejdą w życie przepisy, które wymuszą na użytkownikach sieci zweryfikowanie swojej tożsamości przed napisaniem komentarza. Serwisy internetowe stoją przed wielkim wyzwaniem. To one będą musiały wdrożyć nowe przepisy w życie, tak by skutecznie weryfikować chińskich internautów.

 

Chińskie władze chcą w ten sposób poprawić poziom kultury wypowiedzi oraz walczyć z fałszywymi informacjami rozprzestrzenianymi w internecie. Obowiązek weryfikacji będzie obowiązywał także autorów aplikacji mobilnych, które dopuszczają publikowanie komentarzy przez ich użytkowników.

 

Chiński rząd oficjalnie podał szczytne cele, które mają usprawiedliwić tak restrykcyjne prawo. Jednak z drugiej strony jest niemal oczywiste, że wszelka krytyka władzy w internecie ucichnie na dobre, bez względu na to czy będzie ona konstruktywna i merytoryczna. I pomyśleć, że  kodomici – jak ich nazywa Rafał Ziemkiewicz – twierdzą, że w Polsce zagrożone są prawa obywatelskie i żyjemy w jakimś reżimie… Ale jak dotąd nikt nie ukarał ich za setki wyzwisk i tryskających jadem komentarzy. Ot, wolność słowa.

 

Źródło: conowego.pl

Komentarze

Zobacz także

Angielscy MASONI PĘKAJĄ z dumy: Chrześcijanie PRZEŚLADOWANI na uniwersytecie w Oxfordzie!

Redakcja malydziennik

Pan ma tam martwe dzieci! Zobacz szokującą rozmowę działaczki pro-life z pracownikiem kliniki aborcyjnej

„Aleppo czeka na ciebie” – nie chodzi o pomoc, ale o… powrót uchodźców. Czy jest tam bezpieczniej?

Ładuję....