POLITYKA

CHCĄ NAS OTRUĆ! Do Europy wejdzie pszenica zmodyfikowana genetycznie!

Soja odporna na herbicydy, kukurydza której nie imają się szkodniki, złoty ryż, ziemniaki z wyższą zawartością skrobi, pomidory o spowolnionym dojrzewaniu, słodsze truskawki, dynia która nie da się grzybom – to tylko niektóre z modyfikowanych genetycznie roślin. Teraz przyszedł czas na pszenicę, która pod wieloma różnymi postaciami znajduje się w naszej diecie – czytamy w serwisie swiato-poglad.pl.

Brytyjski rząd dał zielone światło na przeprowadzenie eksperymentu z pszenicą genetycznie zmodyfikowaną. Doświadczenie rozpocznie się wiosną, a więc już niebawem, i trwać będzie do roku 2019. Według założeń nowa pszenica ma efektywniej wykorzystywać światło słoneczne, co zwiększy ilość zachodzącego w roślinie procesu fotosyntezy, dzięki czemu plony mają zwiększyć się nawet o 40%. Tak wygląda założenie teoretyczne oparte także na pierwszych testach w szklarniach.

 

Twórcy eksperymentu przekonują, że super pszenica będzie lekarstwem na rzekomo postępujący efekt cieplarniany na świecie. Już od 20 lat w Wielkiej Brytanii chciano przetestować pszenicę GMO poza szklarniami, lecz każdorazowo przeciwnikom manipulacji genetycznych udało się znaleźć owe pole i je zniszczyć. Dlatego tym razem twórcy pomysłu, naukowcy z Rothamsted Research, zwrócili się do Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wsi (ang. DEFRA) o pozwolenie na przeprowadzenie prób w terenie na niewielkich polach uprawnych, znajdujących się w oddalonych, zabezpieczonych przed przeciwnikami miejscach. Oddalonych oznacza jednak równocześnie, że będą całkowicie poza kontrolą społeczną.

 

"czytaj_dalej_tv_republika"

Źródło: swiato-poglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Wielkie polowanie na HOMOSEKSUALISTÓW! Są już pierwsze ofiary śmiertelne

Redakcja malydziennik

Są tak samo groźne jak ich mężowie. Nikt nie wie, co zrobić z żonami bojowników ISIS

Redakcja malydziennik

Ks. Boniecki powraca. Zakaz milczenia nałożony na księdza został cofnięty!

Ładuję....