Chamski atak feministek na siedzibę Radia Maryja!

Pod siedzibą Radia Maryja środowiska feministyczne zorganizowały akcję „Chryja pod Radiem Maryja” odbyła się ona w dniu 73. urodzin o. Tadeusza Rydzyka, który podczas akcji padł ofiarą zniesławienia i znieważenia. Dziś do prokuratury Okręgowej w Toruniu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Dziś posłanka Anna Sobecka skierowała do Prokuratury zawiadomienie w którym wskazała, że w trakcie manifestacji wielokrotnie zniesławiono o. Rydzyka. Wygłaszane treści mogły  przyczynić się do utraty zaufania, które jest niezbędne w pracy duszpasterskiej i w pełnieniu funkcji dyrektora Radia Maryja.

Podczas Akcji „kpiono” i „parodiowano” z obrzędów i symboli religijnych. Protestujący nie kryli pogardy dla „stanu kapłańskiego”, padły m.in. takie sformułowania: „Dla Ciebie mamona jest błogosławiona” czy „Prawo Episkopatu gorsze od szariatu”.

Sobecka w uzasadnieniu do zawiadomienia napisała– Wskazane w zawiadomieniu wydarzenia z racji swojej skali i agresji nie mają precedensu w historii powojennej naszego państwa. Pogarda dla ludzi wierzących, dla kapłanów, episkopatu, liturgii i symboli religii chrześcijańskiej poraża. Przerażenie budzi też zaprezentowana pogarda dla zagwarantowanych wolności konstytucyjnych – szczególnie wolności wyznania. Opisane wydarzenia budzą najwyższą odrazę, ale z racji tego, że w Sejmie reprezentuje również środowisko katolickie zmuszona jestem do złożenia zawiadomienia, choć ufam, że prokuratura podjęłaby działania z urzędu.

Dodatkowy smutek u każdego człowieka wierzącego musi budzić fakt, że do opisanych zachowań doszło (zapewne również rozmyślnie) w dniu 3 maja tj. dniu święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Organizatorami manifestacji były, Fundacja Nie Tylko Matka Polka, Manifa Toruńska, Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa oraz przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

JSK/NIEZALEZNA.PL

Komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.