ARCHIWUM

Chamski atak feministek na siedzibę Radia Maryja!

Pod siedzibą Radia Maryja środowiska feministyczne zorganizowały akcję „Chryja pod Radiem Maryja” odbyła się ona w dniu 73. urodzin o. Tadeusza Rydzyka, który podczas akcji padł ofiarą zniesławienia i znieważenia. Dziś do prokuratury Okręgowej w Toruniu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Dziś posłanka Anna Sobecka skierowała do Prokuratury zawiadomienie w którym wskazała, że w trakcie manifestacji wielokrotnie zniesławiono o. Rydzyka. Wygłaszane treści mogły  przyczynić się do utraty zaufania, które jest niezbędne w pracy duszpasterskiej i w pełnieniu funkcji dyrektora Radia Maryja.

Podczas Akcji „kpiono” i „parodiowano” z obrzędów i symboli religijnych. Protestujący nie kryli pogardy dla „stanu kapłańskiego”, padły m.in. takie sformułowania: „Dla Ciebie mamona jest błogosławiona” czy „Prawo Episkopatu gorsze od szariatu”.

Sobecka w uzasadnieniu do zawiadomienia napisała– Wskazane w zawiadomieniu wydarzenia z racji swojej skali i agresji nie mają precedensu w historii powojennej naszego państwa. Pogarda dla ludzi wierzących, dla kapłanów, episkopatu, liturgii i symboli religii chrześcijańskiej poraża. Przerażenie budzi też zaprezentowana pogarda dla zagwarantowanych wolności konstytucyjnych – szczególnie wolności wyznania. Opisane wydarzenia budzą najwyższą odrazę, ale z racji tego, że w Sejmie reprezentuje również środowisko katolickie zmuszona jestem do złożenia zawiadomienia, choć ufam, że prokuratura podjęłaby działania z urzędu.

Dodatkowy smutek u każdego człowieka wierzącego musi budzić fakt, że do opisanych zachowań doszło (zapewne również rozmyślnie) w dniu 3 maja tj. dniu święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Organizatorami manifestacji były, Fundacja Nie Tylko Matka Polka, Manifa Toruńska, Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa oraz przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

JSK/NIEZALEZNA.PL

Komentarze

Zobacz także

Nie chcą mieć meczetu w pobliżu, ani muzułmanów za ścianą. Włosi boją się o swoje bezpieczeństwo

Redakcja malydziennik

Cztery lata temu przeszedł na papieską emeryturę. Jak się dziś czuje Benedykt XVI?

Redakcja malydziennik

Niemcy skarżą się na HORROR. Ich zdaniem to skandal, że polityka Trumpa nie opłaca się… Niemcom!

Redakcja malydziennik
Ładuję....