ARCHIWUM RODZINA WYDARZENIA

Ceny rosną. Nie daj się oszukać! Rodzina 470+

Mimo że świadczenie dla rodziny wciąż wynosi 500 zł, to nie jest ono warte tyle samo, co w 2016 r. Nie da się ukryć, że ceny zauważalnie idą w górę i za 500 zł z 2016 r. można kupić dużo mniej. W dodatku obecnie w każdym województwie wartość świadczenia jest różna: najniższa w wielkopolskim- ok. 467 zł, a najwyższa w zachodniopomorskim- ok. 479 zł. Średnio wychodzi 470 zł na każde województwo.

Jeśli nic się nie zmieni, to wartość 500+ będzie wciąż spadać w kolejnych miesiącach. W samym kwietniu obniżyło się o 5 zł! Różnice między województwami z pozoru nie są duże, jednak patrząc na to w dłuższej perspektywie, to mieszkańcy niektórych mogą kupić miesięcznie kilka litrów paliwa więcej w tej samej cenie.

W porównaniu do 2016 roku można kupić znacznie mniej produktów za to samo 500 zł. Szczególnie wyraźną różnicę widać w ziemniakach, których w 2016 r. kupiłoby się 455 kg, a dzisiaj aż o 180 mniej. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta- inflacja pieniądza, która pojawiła się w zeszłym roku. Może i korzystający z programu Rodzina+ jeszcze tego nie odczuwają, ale po porównaniu rachunków sprzed roku, zauważą różnicę.

CZYTAJ TAKŻE: Okrutne zachowanie mężczyzny, rzucał KAMIENIAMI w…

Źródło: money.pl

 

Komentarze

Zobacz także

DRAMATYCZNY APEL porwanego przez islamistów księdza DO PAPIEŻA. „Jako ojciec, zatroszcz się o moje życie”

Redakcja malydziennik

Sąd przypomina: uśmiercanie ryb tylko humanitarnie

Redakcja malydziennik

PO rusza nad Bałtyk, a posłanka ostrzega przed…

Redakcja malydziennik
Ładuję....