POLITYKA

Cejrowski ostro o niemieckiej polityce historycznej: Mają cuchnące zwłoki w szafie. To mechanizm wyparcia

– Jak Niemcy mają udźwignąć jedną z największych zbrodni w historii? Oni chcą być cywilizowani, tymi, którzy mieli Humboldta, Beethovena, a jednocześnie mają cuchnące zwłoki w szafie. To typowy mechanizm wyparcia. Gdyby byli chrześcijanami, to stanęliby w prawdzie, ale teraz nie wiadomo, kim są. Jak udźwignąć zbrodnie dziadka? Trzeba kłamać – mówił w „Minęła 20” Wojciech Cejrowski, odnosząc się do niemieckiego podręcznika do historii, w którym napisano o „polskich obozach”.

W internecie pojawiło się zdjęcie fragmentu niemieckiej książki do historii, w której o niemieckich, nazistowskich obozach zagłady na terenie Polski napisano "polskie obozy". Zdjęcie zostało umieszczone na Twitterze.

"obozy_670"

To już kolejny raz, w którym natrafia się na taką manipulację ze strony niemieckich historyków. Na „twitta” zareagował Maciej Świrski z Reduty Dobrego imienia, który skomentował sprawę dla Niezależna.pl:

„W tej chwili analizujemy sprawę. W takich przypadkach mamy standardowe procedury i najprawdopodobniej zostaną one wdrożone – powiedział portalowi Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia. Chodzi o jeden z niemieckich podręczników do nauki historii, w którym pojawia się kłamliwe określenie „polskie obozy”. 

Do sprawy odniosła się również ambasada RP. – Polska dyplomacja interweniuje ws. niemieckiego podręcznika do historii. Słowa mają znaczenie – napisał na Twitterze resort spraw zagranicznych.

Źródło: twitter/tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Przepowiednia dla PiS! W 2027 roku rządząca obecnie partia uzyska…

Redakcja malydziennik

Polonofobka Steinbach odchodzi z partii Merkel

Redakcja malydziennik

„Wiara w Boga i zakorzenienie naszej kultury w chrześcijańskim dziedzictwie, jest naszą siłą, a nie problemem"

Ładuję....