OPINIE POLITYKA

CEJROWSKI chwali KONFEDERACJĘ. „Nie chodzi o to, by głosować na zwycięzców, lecz…”

„W historii Polski pod zaborami wszyscy kolejni przegrani mieli rację – oni, a nie kolaboranci i zwycięzcy. Powstania upadały, spiski upadały, a mimo to rację mieli powstańcy” – napisał Wojciech Cejrowski na Facebooku. Wpis odnosi się do przegranej Konfederacji w wyborach do europarlamentu.

„Głosowałem na Bosaka i zagłosowałbym na Kaję Godek, gdybym ją miał na liście. Przegrali z kretesem, a ja mego głosu nie żałuję. Od lat głosuję na programy, które przegrywają. Bo nie chodzi o to, by głosować na zwycięzców, lecz zgodnie ze swoim sumieniem” – przekonuje słynny podróżnik.

Czytaj także: Bitwa , którą wygrały… KROKODYLE! W jedną noc gady zdziesiątkowały japoński oddział!

Cejrowski przekonuje, że radykalne ugrupowania są potrzebne, bo – choć nie wygrywają wyborów – to „Zmuszają partie duże do przesuwania programu przynajmniej o centymetr w lewo lub prawo – ze strachu by radykały nie urosły w siłę”.

Celebryta wyjaśnia, że dla niego najważniejsze jest, jak jego głos zostanie oceniony na Sądzie Ostatecznym. „Działam w perspektywie ostatecznej, a nie politycznej, a w życiu chodzi mi o zbawienie duszy. Patrząc z takiej perspektywy, nie boję się przegrywać” – napisał.

I dodaje: „W historii Polski pod zaborami wszyscy kolejni przegrani mieli rację – oni, a nie kolaboranci i zwycięzcy. Powstania upadały, spiski upadały, a mimo to rację mieli powstańcy, zesłańcy, wygnańcy”.

Komentarze

Zobacz także

IPN weryfikuje zeznania Lecha Wałęsy. Były prezydent będzie miał kłopoty?

Redakcja malydziennik

"Na złość PiS-owi przyjmiemy uchodźców". Schetyna ujawnia, o kogo chodzi

Redakcja malydziennik

Politycy tak się starają, a Polacy mają to w… nosie

Redakcja malydziennik
Ładuję....