HISTORIA

Były SS-man twierdzi, że NIE BYŁO Holocaustu. „Niczego nie żałuję”

96-letni były SS-man głośno neguje Holocaust. Twierdzi, że niczego nie żałuje i nikt wówczas nie zginął.

96-letni Karl M.  pochodzi miejscowości Nordstemmen w północnych Niemczech. Najpierw działał w dywizji pancernej SS Hitlerjugend. Później w 1944 roku w wieku 21 lat brał udział w masakrze cywilów w miejscowości Ascq we Francji. Z rąk SS-manów zginęło wówczas 86 osób w przekroju wiekowym od 15 lat do 75 lat.

 

CZYTAJ TAKŻE: EWAKUACJA na Pomorzu. Znaleziono WIELKĄ 400-kilogramową BOMBĘ

 

W środę Karl M. usłyszał zarzuty o negowanie Holocaustu, mowę nienawiści i brak szacunku dla zmarłych. Wszystko zaczęło się w 2018 roku, gdy były SS-man udzielił wywiadu w programie telewizyjnym „Panorama”. Obwinił wtedy Francuzów za mord w Ascq. Powiedział, że niemiecka masakra na cywilach była odpowiedzią na akcję dywersyjną francuskiego ruchu oporu na linii kolejowej. Jednocześnie przekonywał, że nikt wówczas nie zginął.

 

Ponadto Karl M. twierdzi, że niczego nie żałuje, bo tylko wyciągał Francuzów z domu i patrzył, jak do nich strzelają. A Holocaustu tak naprawdę nie było, bo skąd w Europie miałoby być 6 milionów Żydów?

 

Mimo jego słów, w akcie oskarżenia nie jest wspomniany udział w masakrze. Sąd francuski skazało go za to zaocznie na karę śmierci w 1949 r. Teraz zależy od sądu niemieckiego, czy proces będzie ponowiony.

 

Źródło: wp.pl/ foto Wikipedia.pl

 

Komentarze

Zobacz także

Car przegrał ją w karty? Nikt jej nie chciał? Poznaj prawdę o sprzedaży Alaski! Kosztowała…

Adam Gaafar

EWAKUACJA na Pomorzu. Znaleziono WIELKĄ 400-kilogramową BOMBĘ

Redakcja malydziennik

Chciał sam rozbroić niewybuch z okresu II wojny światowej. Doszło do tragedii

Adam Gaafar
Ładuję....