RELIGIA

Burke: Papież Franciszek to człowiek, który lubi uśmiech

„Bez wątpienia był to szczególny dzień dla Papieża, nawet jeżeli nie ma dni bardziej czy mniej ważnych” – powiedział watykański rzecznik prasowy, komentując wczorajszy dzień papieskiej wizyty w Kolumbii, a szczególnie spotkanie modlitewne w intencji pojednania narodowego.

Greg Burke podkreślił, że Franciszek od początku swojego pontyfikatu porusza temat miłosierdzia i przebaczenia. „Widzimy go ciągle przed Bogiem, jak modli się o przebaczenie” – dodał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

 

Zapytany o wielkie rzesze ludzi, otaczające w tych dniach Papieża, Burke powiedział: „Uważam, że Papież jest przyzwyczajony do wielkich mas ludzi: tak było już w innych krajach, gdzie przebywał, np. w Meksyku. Widzę jednak, że za każdym razem to mu w jakimś sensie pomaga: kiedy widzi tę energię i radość. Jemu się to podoba! Papież to człowiek, który się uśmiecha i któremu podoba się zobaczyć uśmiech u innych. Chociaż jest kimś, kto doskonale zna cierpienie, wie, jak ludzie cierpią i chce być blisko nich”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Kto żyje DŁUŻEJ: ATEIŚCI czy WIERZĄCY? Wynik badania może cię ZASKOCZYĆ!

M. A.

Wstrząsające ostatnie przesłanie kard. Caffarry. „Było Dwunastu Apostołów, Pan może znowu zacząć od kilku”

Redakcja malydziennik

Ksiądz jeżdżący porsche przeprasza za zgorszenie. ZOBACZ CO ZROBI Z AUTEM

Redakcja malydziennik
Ładuję....