RELIGIA

„Budowa Kościoła całkowicie misyjnego” głównym celem Franciszka – zapewnia jego bliski współpracownik i przyjaciel

Reforma Kościoła katolickiego jest głównym i najpoważniejszym celem Franciszka – zapewnia w najnowszej książce, wydanej w piątek po portugalsku, kard. Cláudio Hummes, bliski przyjaciel papieża.

W książce „Główne cele Papieża Franciszka” kard. Hummes przekonuje, że papież chce głęboko zmienić, zreformować Kościół, a celem tej reformy jest zbudowanie „Kościoła całkowicie misyjnego”. 

 

Zreformowana w duchu Franciszka wspólnota powinna nieustannie iść do zagubionych, na peryferie i poświęcać się nie tyle kultywowaniu przeszłości, ile pójściu w przód w służbie światu. Zdaniem kardynała Hummesa to właśnie dla służby Jezus założył Kościół.

 

Odnosząc się do „Amoris laetitia” kard. Hummes podkreślał, że w dokumencie tym papież pokazał, jak „wielkie znaczenie przywiązuje do rodziny i walki o nią”. Dokument ten – zaznaczał przyjaciel papieża – poświęcony jest miłosierdziu a nie prawu. Odnosząc się do par w sytuacji nieuregulowanej kard. Hummes podkreślał, że trzeba dać im światło, okazać towarzyszenie i solidarność, tak „aby mogły one wzrastać i stopniowo pozbywać się zła”.

 

Zdaniem kard. Hummesa wśród istotnych celów Franciszka jest także „opłakiwanie tych, których nikt nie opłakuje” (czyli choćby ofiar migracji), a także budowanie ubogiego Kościoła dla ubogich.

Źródło: Cruxnow.com

Komentarze

Zobacz także

Niegrzeczna BABCIA i PAPIEŻ! Zobacz, co zrobił FRANCISZEK?! (video)

M. A.

To jest moc. Takie jest nasze zadanie. NIEWIARYGODNE!

Redakcja malydziennik

Ten biskup mówi wprost: „Aborcja jest zawsze złem i nigdy nie może być usprawiedliwiona”

Redakcja malydziennik
Ładuję....