CYWILIZACJA

Brytyjczycy popierają naszą walkę o reparacje? Media: "Jeśli jakikolwiek kraj zasługuje na reparacje, to jest to Polska"

Taką tezę podaje Daily Mail. "Niemcy zrobili wszystko, aby zlikwidować cały naród, wymazać jego kulturę" – napisał Dominic Sandbrook.

Należy zaznaczyć, że całość tekstu nie namawia do wypłacenia Polsce reparacji. Sugeruje już to sam tytuł: "6 milionów Polaków zostało zamordowanych przez nazistów. Miasta zostały zniszczone. Mieszkańców tego kraju uczyniono niewolnikami. Jak stara nienawiść niszczy harmonię UE… nic dziwnego, że Polska domaga się miliardów od Niemiec".

 

Jednocześnie autor podaje, że Polska ma największe prawa do domagania się reparacji spośród wszystkich innych państw – "Jeśli jakikolwiek kraj na świecie zasługuje na reparacje wojenne za cierpienie w zeszłym stuleciu, to z pewnością jest to Polska".

 

Przytoczone zostały fakty o eliminacji 6 mln obywateli Polski, co stanowiło 1/5 przedwojennej populacji, zniszczenia miast a także likwidację zaplecza kulturalno-naukowego.

 

"Niemcy zrobili wszystko, aby zlikwidować cały naród, wymazać jego kulturę" – napisano na DailyMail.co.uk. "Polskie źródła szacują, że hitlerowcy zniszczyli miliony książek, podczas gdy historyk Dariusz Matelski przygotował opracowanie, na podstawie którego niemieccy okupanci przechwycili 11 000 polskich obrazów, 2800 europejskich obrazów, 1400 rzeźb, 75 000 rękopisów, 25 000 map, 22 000 antyków i 300 000 historycznych tekstów".

 

Czy pod takim naporem Niemcy uznają swoją winę?

Źródło: wPolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

Piłkarze Real Madryt oddali Puchar Ligi Mistrzów …. Matce Bożej!

To się nawet Orwellowi nie śniło. O kobiecie w ciąży nie wolno mówić "przyszła mama", bo…

Redakcja malydziennik

Kościół jasno o użyciu broni chemicznej: to LUDOBÓJSTWO

Redakcja malydziennik
Ładuję....