WYDARZENIA

Broń przyszłości? Zobacz nowoczesne amerykańskie działo laserowe w akcji!

Amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin zaprezentował niszczycielską moc swojego działa laserowego rozwijanego w ramach projektu ATHENA (Advanced Test High Energy Asset). Test odbył się na poligonie White Sands w Nowym Meksyku w USA. Zobacz nagranie!

Podczas eksperymentu kompaktowe działo laserowe o mocy 60 kW zniszczyło dużego drona. Broń opracowana przez inżynierów Lockheed Martin może być zamontowana na śmigłowcu szturmowy Apache AH-64.

 

Lockheed osiągnął niekwestionowany sukces w świecie wojskowych technologii. Całkiem niedawno działo laserowe dysponujące o połowę mniejszą mocą było na tyle duże, że mogło być wykorzystywany tylko na specjalnych pojazdach. Obecne działo jest dużo mniejsze i potężniejsze, a co za tym idzie można nim neutralizować drony bezpośrednio w powietrzu.

 

Koncern ogłosił kilka miesięcy temu ambitny plan, firma planuje w ciągu 3 lat wyposażyć armię USA laserowe działa o mocy 300 kW!

Źródło: geekweek.pl

Komentarze

Zobacz także

„Wszystkim staje na widok feministek!”

Redakcja malydziennik

Wiemy, gdzie najlepiej żyje się na emeryturze! Polscy seniorzy mogą być wściekli

Szczyt głupoty został osiągnięty. Włoski nauczyciel uczył dzieci kolęd, ale… Nie uwierzysz, że można zrobić coś tak idiotycznego!

Redakcja malydziennik
Ładuję....