CYWILIZACJA

Broń przyszłości? Zobacz nowoczesne amerykańskie działo laserowe w akcji!

Amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin zaprezentował niszczycielską moc swojego działa laserowego rozwijanego w ramach projektu ATHENA (Advanced Test High Energy Asset). Test odbył się na poligonie White Sands w Nowym Meksyku w USA. Zobacz nagranie!

Podczas eksperymentu kompaktowe działo laserowe o mocy 60 kW zniszczyło dużego drona. Broń opracowana przez inżynierów Lockheed Martin może być zamontowana na śmigłowcu szturmowy Apache AH-64.

 

Lockheed osiągnął niekwestionowany sukces w świecie wojskowych technologii. Całkiem niedawno działo laserowe dysponujące o połowę mniejszą mocą było na tyle duże, że mogło być wykorzystywany tylko na specjalnych pojazdach. Obecne działo jest dużo mniejsze i potężniejsze, a co za tym idzie można nim neutralizować drony bezpośrednio w powietrzu.

 

Koncern ogłosił kilka miesięcy temu ambitny plan, firma planuje w ciągu 3 lat wyposażyć armię USA laserowe działa o mocy 300 kW!

Źródło: geekweek.pl

Komentarze

Zobacz także

Chiny mają nowy Wielki Mur. Zobacz czym go uzbroili

Redakcja malydziennik

To wielka szansa dla chorych na NOWOTWÓR! Lekarze: jest postęp w leczeniu raka

Redakcja malydziennik

Nie trzeba być chrześcijaninem, by być za życiem! Poznaj dwa NIEZWYKŁE świadectwa mężczyzn wypowiadających się ZA ŻYCIEM

Ładuję....