RELIGIA

BRAWO. To jest działanie, które trzeba podjąć na 300-lecie masonerii i 500-lecie Reformacji. Kard. Nichols…

Koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, a także ponownej konsekracji Anglii i Walii Niepokalanemu Sercu Maryi dokonał kard. Vincent Nichols.

W wypełnionej po brzegi katedrze Westminter, a także z tłumami na placu przed nią, kardynał Nichols dokonał niezmiernie ważnego aktu rekonsekracji Anglii i Walii. W jej trakcie hierarcha przywołał słowa wypowiedziane po raz pierwszy w roku 1948 przez swojego poprzednika arcybiskupa Westminter kard. Bernarda Griffina.

 

W homilii kardynał przypomniał, że objawienia stanowią poważne wyzwanie dla katolików, którzy wciąż muszą zadawać sobie pytanie, jak mają odpowiednio wyrażać swoją postawę bycia uczniami Chrystusa w życiu codziennym. A także wskazywał, że różaniec pomaga nam codziennie mówić Bogu „tak”, co jest istotą kultu Niepokalanego Serca Maryi.

 

Ten szczególny gest powierzenia Anglii i Walii Niepokalanemu Sercu Maryi dokonuje się w roku 100-lecia rewolucji październikowej, 300-lecia powstania masonerii i 500-lecia Reformacji. I nie ma, co ukrywać, że jest to najlepsza odpowiedź na obchody owych trzech rocznic. Tylko Maryja może pokonać siły, które stoją za tymi wydarzeniami.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Czy jeśli papież powie, że wejście do piekła znajduje się w wulkanie jestem mu winien posłuszeństwo? Mocne pytanie biskupa!

Tomasz Terlikowski: Zejście do granic piekła uświadamia, czego naprawdę potrzebujemy

Adam Gaafar

Narkoman to nie popsuty rupieć… Mocne słowa papieża o narkotykowych MAFIACH

Redakcja malydziennik
Ładuję....