WYDARZENIA

Brawo Stany Zjednoczone. Senat zaangażował się w ratowanie chłopca, którego chcą zabić brytyjskie sądy i lekarze! Charlie otrzymał…

Senat Stanów Zjednoczonych miał przyznać Charliemu Gardowi obywatelstwo. Powód? Umożliwienie leczenia dziecka w USA. Wciąż nie jest jednak jasne, czy chłopiec nie zostanie jednak uśmiercony w Wielkiej Brytanii.

Decyzja ta miała zostać podjęta po tym, jak brytyjski sąd umożliwił przyjazd do Londynu amerykańskiego lekarza Michio Hirano, profesora neurologii z Uniwersytetu Columbia, by ten mógł zbadać chłopca i zaproponować nowe sposoby jego leczenia.

 

Chłopiec przypomnijmy miał zostać uśmiercony wbrew woli rodziców, a na wniosek lekarzy z Great Ormond Street Hospital. Sądy przyznały rację lekarzom. Rodzice jednak nie poddali się i rozpoczęli międzynarodową akcję na rzecz uratowania chłopca. Po ich stronie opowiedzieli się m.in. papież Franciszek i prezydent Donald Trump. A na końcu ustąpił także brytyjski sąd pozwalając na zbadanie dziecka przez niezależnego specjalistę.

 

Senat przyznając obywatelstwo Charliemu daje wyraźny sygnał swojego zaangażowania w obronę życia, ale wcale nie oznacza to, że chłopiec będzie leczony. Tak się bowiem składa, że aby rodzice mogli go ratować, to musi się na to zgodzić… brytyjski sąd. Specjaliści z Great Ormond Street Hospital uparli się bowiem, by dziecko zabić i nie ustępują. A bez zgody sądu nie można zabrać chłopca z tamtej placówki.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: metro.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Modelka zniszczyła młotkiem zabytkową rzeźbę! „To moja prywatna sprawa” [WIDEO]

Adam Gaafar

Tajemnicza choroba Agaty Młynarskiej. Jest w szpitalu!

Karmiące mamy: nie spożywajcie tego pod żadnym pozorem! Nie przyczynia się to dobrze zdrowiu dziecka

Redakcja malydziennik
Ładuję....