POLITYKA

BRAWO! Satanista Maleńczuk odpowie za atak na działacza pro-life

Prawnicy Ordo Iuris skierowali do Sądu Rejonowego w Krakowie prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego działacza Fundacji Pro – Prawo do życia, który podczas pikiety antyaborcyjnej został zaatakowany przez skandalistę Macieja Maleńczuka.

Podczas zorganizowanego w dniu 17 grudnia 2016 r. przez Fundację Pro – Prawo do życia na Rynku Głównym w Krakowie zgromadzenia antyaborcyjnego Maciej Maleńczuk zaatakował i uderzył w twarz jednego z uczestników. Mimo natychmiastowej interwencji pokrzywdzonego polegającej na zawiadomieniu policji, sprawca nie został zatrzymany i oddalił się z miejsca zdarzenia. Maciej Maleńczuk na swoim profilu w serwisie społecznościowym „Facebook” przyznał się do uderzenia wolontariusza. Fundacji, a także znieważył innych pikietujących. Nawoływał również do udziału w ponownym ataku i rozbiciu pikiety.

Prawnicy Ordo Iuris zakwalifikowali atak Macieja Maleńczuka, poprzedzający pełne nienawiści wpisy na portalu społecznościowym, jako naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. Prywatny akt oskarżenia został złożony w Sądzie Rejonowym, dla Krakowa-Śródmieścia.

Maciej Maleńczuk nie dość, że napadł na pokrzywdzonego, tylko dlatego że ten był uczestnikiem zgromadzenia i prezentował pogląd z którymi Maleńczuk się nie zgadzał, to jeszcze chełpił się tym faktem  i zachęcał językiem pełnym nienawiści do kolejnych aktów agresji. W naszej opinii takie zachowanie, niezależnie od tego czy sprawca jest osobą publiczną czy nie, zasługuje na karę pozbawienia wolności, o co wnioskujemy.  – powiedział Maciej Kryczka, Prawnik Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Sprawę prowadzą mec. Jerzy Kwaśniewski, mec. Maciej Kryczka.

 

Źródło: Ordo Iuris

Komentarze

Zobacz także

Zwyrodniała matka dziewczynki z Łodzi i jej konkubent za kratami. Grozi im…

Redakcja malydziennik

Dobre wiadomości dla podatników już w… Premier Szydło obiecuje!

Redakcja malydziennik

Kiepsko z naszą hojnością, oj kiepsko. Spokój sumienia kupujemy u Owsiaka

Redakcja malydziennik
Ładuję....