POLITYKA

BRAWO! Rusza kampania przeciw "szarganiu dobrego imienia Polski"

Mobilny, podświetlany billboard z napisem "Death Camps Were Nazi German" wyruszy z Wrocławia do Wiesbaden, gdzie zatrzyma się pod gmachem telewizji ZDF w ramach akcji "German Death Camps", wymierzonej przeciw "szarganiu dobrego imienia Polski na świecie".

Akcja ma na celu walkę z dezinformacją oraz powtarzającym się w światowych mediach zwrotem "polskie obozy zagłady" – podał portal wPolityce.pl. Niemiecka telewizja publiczna ZDF w grudniu 2016 r. przegrała proces za użycie tego określenia.

 

Sąd Apelacyjny w Krakowie orzekł wówczas, że telewizja ma przeprosić na swojej stronie internetowej więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz".

 

W ocenie byłego więźnia publikacja naruszyła jego poczucie przynależności narodowej i godność narodową, które winny być chronione przez prawo na zasadzie przewidzianej dla dóbr osobistych.

 

W ramach akcji "German Death Camps" mobilny, podświetlony billboard o wielkości 3 x 6 m. stanie przed gmachem stacji w Wiesbaden. Następnie pojedzie do Bonn, Brukseli Londynu. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy YouTube pomaga … terrorystom? ZOBACZ!

TO JUŻ KONIEC IMPERIUM MICHNIKA. Katastrofa w Agorze!

Redakcja malydziennik

Polacy coraz bardziej ufają Andrzejowi Dudzie. Jest on samotnym liderem sondażu

Redakcja malydziennik
Ładuję....