CYWILIZACJA

Brawo! Proboszczowie i politycy z PiS chcą odwołania koncertu metalowego!

Proboszczowie dekanatu Piekary Śl. chcą odwołania koncertu metalowego pod kopcem Wyzwolenia. Powodem ma być promowanie satanistycznych i antychrześcijańskich treści podczas występów. Jednak włodarze miasta bronią tego festiwalu. Do protestu dołącza polityk PiS. 

Koncert anonsowany jako „Metal Doctrine Festival” drugi rok z rzędu ma odbyć się pod koniec lipca przy kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Głównymi gwiazdami mają być zespoły Kat & Roman Kostrzewski oraz Witchmaster. Proboszczowie dekanatu Piekary Śląskie podpisali list otwarty do prezydent miasta Sławy Umińskiej-Duraj, w którym domagają się odwołania imprezy.

– Z niepokojem przyjęliśmy wiadomość o planowanym koncercie, podczas którego wystąpią zespoły prezentujące postawę antychrześcijańską czy wręcz związaną wprost z kultem demonicznym – czytamy w liście otwartym.

 W liście opublikowanym na stronie internetowej bazyliki piekarskiej cytowany jest fragment tytułowego utworu z wydanego w 1986 roku albumu zespołu KAT pt. „666”. „Szatan, szatan jest panem zła. W nim rozum tkwi i mądrość – mówię wam. Trzy szóstki, szóstki trzy – mój i ludzi znak. Szatan, szatan, z nim konać, nawet żyć”. – Nie może być społecznej akceptacji dla promocji jawnego zła czy wręcz kultu szatana w mieście, któremu patronuje Matka Boża Piekarska oraz w miejscu uświęconym tradycją historyczną pokoleń – wskazano w liście.

 

Dodatkowo jego autorzy powołując się na głos „wielu mieszkańców miasta”, wskazują, że organizacja jakichkolwiek koncertów muzyki rozrywkowej godzi w kopiec jako w pomnik pamięci. – Przypominamy, że na Kopcu Wyzwolenie – na wniosek pani prezydent – były celebrowane okolicznościowe msze święte, co po zaistnieniu koncertu nie będzie więcej możliwe – podnoszą.

Pod listem otwartym adresowanym do Sławy Umińskiej-Duraj, prezydent Piekar Śląskich, i przekazanym do wiadomości m.in. Kancelarii Prezydenta RP, abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, czy posła Jerzego Polaczka, podpisało się 11 proboszczów dekanatu Piekary Śląskie. Natomiast w lokalnych parafiach trwa zbiórka podpisów przeciwko organizacji koncertu.

Poseł Jerzy Polaczek na Facebooku napisał:

Bezprecedensowy w historii miasta list piekarskich parafii do Pani Prezydent Miasta Sławy Umińskiej – Duraj.
Zachecam do lektury – jest ona gorzka i poruszająca.
Każdy kto kocha nasze miasto bez względu przekonania ,nie może pozostać obojętnym.
Szczególnie o to proszę , wszystkich młodych mieszkańców Piekar Śląskich- nie pozwólcie niszczyć wartości jakie były drogie waszym rodzicom i dziadkom!
W Piekarach mamy święte dla pokoleń Ślązaków Sanktuarium Maryjne. !Nie pozwólcie także na brak szacunku dla Powstańców Śląskich którego znakiem jest Kopiec Wyzwolenia usypanym rękami naszych mieszkańców w latach 30-tych XX wieku.
W was jest największa siłą i nadzieja!

Że swojej strony dodam,iż podjąłem w tej sprawie działania jako poseł śląskiej ziemi.Będę państwa o nich w najbliższym czasie informował.

Komentarze

Zobacz także

Nadchodzi wielka ZMIANA POGODY! Zamiast upałów nadejdzie…

Zagrożenie z Rosji "bardzo poważne" – ostrzega minister

Redakcja malydziennik

[WIDEO] Dzieci czasem przeszkadzają w pracy, ale TE DZIECIAKI to NAJZABAWNIEJSZA rzecz jaką dziś zobaczysz!

Ładuję....