POLITYKA

BRAWO PREZYDENT. Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie bohaterskiego kierowcy z Berlina

Prezydent Andrzej Duda będzie uczestniczył w piątek w uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu Berlinie – poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Magierowski w czwartek w programie "Gość Wiadomości" TVP podkreślił, że Andrzej Duda będzie uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych "nie jako prezydent, tak naprawdę, tylko jako ktoś, kto by chciał bezpośrednio przekazać kondolencje, wyrazy współczucia rodzinie pierwszej ofiary tego potwornego ataku terrorystycznego w Berlinie".

 

"Będzie to na pewno wyraz ogromnego szacunku dla Łukasza Urbana, który w oczach wielu Polaków jest na pewno bohaterem, człowiekiem dzielnym. Prezydent udaje się na te uroczystości, bo uznał, że taka jest jego rola i powinien tam być" – zaznaczył Magierowski.

 

Pogrzeb Łukasza Urbana odbędzie się w piątek o godz. 12 w Baniach (Zachodniopomorskie).

 

19 grudnia ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. W zamachu zginęło 12 osób, a około 50 zostało rannych. Wśród ofiar jest polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban, który został zastrzelony przez napastnika. Zdaniem niemieckich śledczych ciężarówką kierował 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri. Amri został zastrzelony przez policjantów pod Mediolanem.

 

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie, któremu Amri przysiągł wierność na nagraniu opublikowanym przez propagandową agencję dżihadystów Amak. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Zobacz na co wpadły cudzoziemki by dostać azyl w Niemczech! Niemożliwe!

Redakcja malydziennik

Tak partia Petru gardzi zwykłymi Polakami! Przez jego pomysły latami będziemy czekać na leczenie, chyba że…

Redakcja malydziennik

Wałęsa odlatuje! Nawet Hitler nie zrobił, jak oni zrobili – Kaczyńscy

Redakcja malydziennik
Ładuję....