WYDARZENIA

BRAWO! Policja zatrzymała siedmiu zboczeńców!

Siedmiu mężczyzn nawiązujących za pośrednictwem internetu kontakty o charakterze seksualnym z dziećmi poniżej 15. roku życia zostało zatrzymanych przez CBŚP; przedstawiono im zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich – dowiedziała się we wtorek PAP w CBŚP.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy wyszukiwali swe ofiary za pośrednictwem forów internetowych i portali społecznościowych, których użytkownikami byli głównie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

 

"Materiały, które były umieszczane w sieci, mężczyźni pozyskiwali za pośrednictwem komunikatorów i kamerek internetowych. Nawiązywali znajomość z dziećmi, które były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym" – powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

 

"Mężczyźni wymieniali się plikami za pośrednictwem specjalnie do tego dedykowanych kanałów przesyłu danych i poczty elektronicznej" – dodała. Więcej szczegółów na tym etapie sprawy policja nie ujawnia.

 

Do zatrzymań doszło na terenie czterech województw: lubelskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. "Wśród zatrzymanych jest mężczyzna, który przebywał na stałe w Wielkiej Brytanii i do Polski przyjechał na spotkanie rodzinne z okazji świąt" – powiedziała Hamelusz.

 

"Wszyscy już usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich" – poinformowała.

 

Akcja policjantów poznańskiego CBŚP to efekt publikacji, w lipcu 2016 roku w mediach, wizerunków mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa seksualne i rozpowszechnianie pornografii dziecięcej.

 

Według dotychczasowych ustaleń policji w przestępczy proceder zaangażowani są mieszkańcy siedmiu województw w kraju, a także Norwegii i Irlandii.

 

"Do pierwszych zatrzymań doszło w drugiej połowie 2014 roku. Policjanci zatrzymali wówczas dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Do kolejnych zatrzymań doszło w roku 2015. Wśród zatrzymanych był nieletni, którego sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich" – powiedziała Hamelusz.

 

Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, dyski przenośne, pendrivy i płyty CD oraz DVD zawierające treści pedofilskie. "Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano 22 podejrzanych, którzy zostali aresztowani" – powiedziała rzeczniczka CBŚP.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

PIESEK niespodziewanym bohaterem MARATONU! Suczka LUDIVINE na metę wbiegła jako…

M. A.

Czy Polacy chcą pracować na emeryturze? Zaskakujące wyniki sondażu!

Redakcja malydziennik

Kobieto, nie daj się napastnikowi. Dominika Figurska o samoobronie kobiet

Redakcja malydziennik
Ładuję....