ARCHIWUM

BRAWO POLACY!!! Przywróciliśmy Szkocję Kościołowi. Dzięki nam katolicyzm stał się…!!!

Jeśli nic się nie zmieni, a trendy socjologiczne się utrzymają, to już w najbliższym czasie na mszach katolickich w niedzielę będzie w Szkocji więcej osób niż na nabożeństwach w tradycyjnie szkockim Kościele Szkocji.

Już w tej chwili na mszach jest w niedzielę w Szkocji 135.600 katolików, a na nabożeństwach 136.900 protestantów. Ogółem do kościołów wszystkich wyznań i denominacji uczęszcza w Szkocji w niedzielę  389.510 osób (co stanowi 9 procent wszystkich mieszkańców Szkocji). 

 

Co ciekawe, zdaniem Petera Brierleya, przyczyną tego, że katolicy stają się największą grupą uczęszczającą do świątyń na msze święte są… Polacy. Ich przybycie do Szkocji (a także ogromna rzesza imigrantów z innych krajów) sprawiła, że Kościół katolicki się wzmacnia. – Doskonale widać to w Aberdeen, gdzie liczba katolików wyraźnie wzrosła w ostatnich latach. Głownie za sprawą Polaków – podkreśla badacz.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Co za absurd! Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie ścigać tych, którzy naruszają jej dobre imię!

Redakcja malydziennik

Papieża Franciszka przesłanie do Polaków!

Redakcja malydziennik

"Co to znaczy znać kogoś", "o działalności Amber Gold dowiedziałem się z reklam" – czyli cyrk Pawła Adamowicza przed Komisją Śledczą

Redakcja malydziennik
Ładuję....