RELIGIA

BRAWO POLACY!!! Przywróciliśmy Szkocję Kościołowi. Dzięki nam katolicyzm stał się…!!!

Jeśli nic się nie zmieni, a trendy socjologiczne się utrzymają, to już w najbliższym czasie na mszach katolickich w niedzielę będzie w Szkocji więcej osób niż na nabożeństwach w tradycyjnie szkockim Kościele Szkocji.

Już w tej chwili na mszach jest w niedzielę w Szkocji 135.600 katolików, a na nabożeństwach 136.900 protestantów. Ogółem do kościołów wszystkich wyznań i denominacji uczęszcza w Szkocji w niedzielę  389.510 osób (co stanowi 9 procent wszystkich mieszkańców Szkocji). 

 

Co ciekawe, zdaniem Petera Brierleya, przyczyną tego, że katolicy stają się największą grupą uczęszczającą do świątyń na msze święte są… Polacy. Ich przybycie do Szkocji (a także ogromna rzesza imigrantów z innych krajów) sprawiła, że Kościół katolicki się wzmacnia. – Doskonale widać to w Aberdeen, gdzie liczba katolików wyraźnie wzrosła w ostatnich latach. Głownie za sprawą Polaków – podkreśla badacz.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Franciszek: Każde życie jest darem!

Redakcja malydziennik

BRAWO! Kapłaństwo nie dla homoseksualistów. Watykan potwierdza zasady!

Redakcja malydziennik

Głos proroka Apokalipsy. „Zatrzymajcie się w imię Boga (…) Byłoby lepiej dla Was, gdyby kamień młyński zawieszono wam u szyi i wrzucono was w morze”

Ładuję....