POLITYKA

Brawo, Panie Prezydencie! Polacy stoją za Panem murem

Jeśli Andrzejowi Dudzie uda się przekonać opinię publiczną, że w sprawie sądów wypracował rozwiązania kompromisowe, może liczyć na dalszy wzrost popularności – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Prezydent Andrzej Duda stanowczo umacnia swoje poparcie od czasu zawetowania ustaw o SN i KRS. Z najnowszego sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że 56,6 proc. badanych ocenia działalność prezydenta "raczej dobrze" lub "zdecydowanie dobrze". Jeszcze w lipcu było to 47,3 proc. badanych.

 

To są najlepsze wyniki prezydenta od sierpnia 2015 roku, kiedy zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy zbadano po raz pierwszy.

 

– Analiza struktury ocen działalności prezydenta wskazuje, że część twardego elektoratu PiS obniżyła "temperaturę poparcia" i jest mniej entuzjastyczna wobec jego decyzji – mówi Marcin Duma, szef IBRiS. Jak dodaje, prezydent "rekompensuje" to sobie gdzie indziej, znajdując poparcie wśród wyborców centrowych. Opozycyjny elektorat najprawdopodobniej docenił weta postawione przez Andrzeja Dudę w lipcu.Brawo, 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Właściciel ciężarówki wykorzystanej do islamskiego zamachu w Berlinie bliski BANKRUCTWA!

Redakcja malydziennik

Nie jesteście technikami ani politykami… Kapłani pilnie potrzebują bliskości fizycznej i emocjonalnej biskupa. Muszą poczuć, że mają ojca

Redakcja malydziennik

To są prawdziwi chrześcijanie! Pomimo dyskryminacji modlą się za ofiary, pomagają i przekazują krew

Redakcja malydziennik
Ładuję....