POLITYKA

Brawo lekarze! Kolejne bliźniaczki syjamskie dostały szansę na normalne życie

Chińscy lekarze pomyślnie przeprowadzili operację rozdzielenia bliźniaczek syjamskich. Wcześniej inni lekarze sugerowali ich mamie aborcję, zakładali bowiem, że dziewczynki na pewno nie przeżyją porodu.

 

 

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Maryland pokazują, że połowa wszystkich bliźniąt syjamskich umiera jeszcze przed porodem, albo zaraz po urodzeniu. Jako że szanse na życie także rozdzielonych właśnie dziewczynek lekarze szacowali na niewielkie, zasugerowali ich mamie aborcję, kiedy ta była w 20. tygodniu ciąży. Kobieta i jej mąż odmówili. Skontaktowali się z lekarzami w Szanghaju, którzy już nie raz rozdzielali bliźnięta. Ci poparli decyzję rodziców, dali im nadzieję i zapowiedzieli, że ich dzieci najprawdopodobniej przeżyją i będą mogły być rozdzielone.

 

Bliźniaczki przyszły na świat 9 lutego. Po trzech miesiącach lekarze zdecydowali, że dziewczynki są gotowe na operację rozdzielenia. Były one ze sobą połączone żołądkami. Operacja zaczęła się wczesnym rankiem, dzieci rozłączono o godzinie 11.16.

 

Dr Zheng powiedział „Jiefang Daily”, że lekarze zapobiegli krwotokowi i dysfunkcji wątroby, a tego najbardziej się obawiali.

 

Dzieci czują się dobrze, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.  

Źródło: LifeNews.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

"No właśnie dlatego do Ciebie dzwoniłem. Załatwiłem piątkę (…) Masz to już na 100 proc. (..) To podzieliłbyś się ze mną, bo mam problem jak cholera”. Pinior łapówkarz?

Redakcja malydziennik

2.500.000.000 m³ będzie wydobywane na szelfie norweskim. A dzięki Baltic Pipe gaz będzie szedł do Polski!

Redakcja malydziennik

Arcybiskup bronił nauczania Kościoła ws. homoseksualizmu przed jezuitą, więc zaatakował go inny zakonnik. „To nie ma nic wspólnego z Ewangelią”

Ładuję....