ARCHIWUM

Brawo. Ktoś to wreszcie jasno powiedział. Cokolwiek byście nie ogłosili, dwóch facetów i tak nie będzie małżeństwem!

„Małżeństwo, niezależnie od tego, co mówi prawo, pozostanie wiecznym związkiem wyłącznie między mężczyzną a kobietą” – przypomniał politykom niszczącym małżeństwo na Malcie arcybiskup Charles Scicluna.

Malta właśnie zniszczyła małżeństwo, poszerzając jego definicję. Kościół w tym małym, i do niedawna katolickim, kraju zdecydowanie się jednak temu sprzeciwiał, przypominając, że nie da się zmienić istoty małżeństwa przy pomocy manipulacji prawnych.

 

– Nie mogę zdecydować, że chleb świętojański czy pomarańcza nie będą już nazywane przez własne określenia. Pomarańcza pozostanie pomarańczą, a chleb świętojański chlebem świętojańskim. I małżeństwo, niezależnie od tego, co będzie mówiło prawo, pozostanie wiecznym związkiem kobiety i mężczyzny – mówił arcybiskup Charles Scicluna.

 

Jednocześnie arcybiskup zaznaczył, że Kościół nie jest przeciwko homoseksualistom, nie może się jednak zgodzić na to, by zmieniać Boski plan dla małżeństwa, i pozwalać, by dwóch mężczyzn czy dwie kobiety zostawały małżeństwem.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CatholicHerald.co.uk/CruxNow.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

W końcu mamy prezydenta, który nie wstydzi się PATRIOTYZMU i dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego

Redakcja malydziennik

Wielka ewakuacja w Niemczech. 50 tysięcy ludzi musi opuścić zagrożony teren

Redakcja malydziennik

Bł. Anna Katarzyna Emmerich: Widziałam Kościół ziemski pogrążony w całkowitych ciemnościach. POZNAJ WIZJĘ (czy tak znowu odległej) PRZYSZŁOŚCI KOŚCIOŁA

Redakcja malydziennik
Ładuję....