CYWILIZACJA

Brawo Izrael!!! Sędziowie jednoznacznie: „małżeństwa homoseksualne” nie są prawem obywatelskim!

Sąd Najwyższy Izraela jednogłośnie odrzucił pomysł wprowadzenia „małżeństw homoseksualnych” do systemu prawnego.

Izraelskie Stowarzyszenie  Gejów, Lesbijek i Transseksualistów domagało się, by prawo skierowane przeciwko „małżeństwom homoseksualnym” zostało uznane za niekonstytucyjne. Powód? Zapis konstytucji odwołujący się do godności i wolności człowieka. Jednak sąd zdecydowanie odrzucił takie postulaty.

 

Sąd Najwyższy przypomniał, że „izraelskie prawo cywilne nie uznaje małżeństwa osób tej samej płci”.  A powód jest bardzo prosty. W Izraelu nie funkcjonuje nic takiego, jak małżeństwa (czy rozwody) cywilne, a jedynie małżeństwa religijne (przed rabinem, kapłanem, imamem). Pomysł, by zapisy prawa cywilnego stosować w odniesieniu do sądów rabinicznych jest nie do zaakceptowania.

 

W Izraelu prawem rodzinnym zajmują się wyłącznie sądy religijne (rabiniczne, chrześcijańskie, islamskie, druzyjskie), nie ma nic takiego jak prawo rodzinne świeckie. I właśnie o tym przypomniał sąd najwyższy, odrzucając postulaty środowisk gejowskich. Sędziowie nie wykluczyli, że prawodawcy mogą zmienić ten stan i wprowadzić małżeństwa cywilne, jednak dopóki tak nie jest, nie może być mowy o uznaniu „małżeństw” osób tej samej płci. Sąd cywilny nie ma jurysdykcji by zajmować się tą sprawą. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Uważaj na swoje dziecko: może paść ofiarą PEDOFILA. Wiemy jak działają – policja zatrzymała jednego z nich

PILNE! Zatrzymano milicjanta, który strzelał do polskich górników!

Adam Gaafar

Masakra! Pastorzy, pastorki i rabin wspólnie poświęcili TO miejsce. Zabrakło tylko satanisty!

Ładuję....