RELIGIA

Bp Bronakowski grzmi: przez TO cierpią miliony!

Nadużywanie alkoholu w Polsce jest przerażające, grozi wielką narodową katastrofą. Stajemy się coraz bardziej wyznawcami proalkoholowej mentalności. Polska jest bardziej „browarna”, niż solidarna – ubolewa bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości poinformował we wtorek w Sekretariacie Episkopatu o głównych założeniach planowanego na wrzesień Narodowego Kongresu Trzeźwości.

Hasłem Narodowego Kongresu Trzeźwości będą słowa „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Celem Kongresu jest ograniczenie spożycia alkoholu, ale także promocja trzeźwości i abstynencji.

 

„Pamiętajmy, że przed nałogiem alkoholizmu rodziny chronią się przede wszystkim miłością, Kościół – prowadzeniem do Jezusa Chrystusa, szkoły – mądrymi programami wychowawczymi i profilaktycznymi, a władze rządowe i samorządowe – stanowieniem dobrego prawa i jego egzekwowaniem” – wyjaśnił bp Bronakowski.

 

„Nadużywanie alkoholu w Polsce jest przerażające, grozi wielką narodową katastrofą. Zupełnie niezrozumiały jest fakt reklamy czwartego pod względem siły działania narkotyku, jakim jest alkohol. Skandalem jest jego tak wielka dostępność fizyczna i ekonomiczna” – powiedział przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

 

Jak dodał, Polacy stają się coraz bardziej wyznawcami proalkoholowej mentalności. – Polska jest coraz bardziej „browarna”, niż solidarna – stwierdził z ubolewaniem.

 

Dlatego rok 2017 „ma być czasem prawdziwej troski o trzeźwość naszej Ojczyzny, rokiem obudzenia się Polaków ku prawdziwej wolności”.

 

Zdaniem przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, nie trzeba bać się potężnego alkoholowego lobby, ale też nie można biernie przyglądać się zjawisku nadużywania alkoholu zwłaszcza wśród polskich rodzin.

 

„Przez alkohol naprawdę cierpią miliony, także osoby najbardziej bezbronne, czyli dzieci doświadczające przemocy, a jest ich w Polsce około 1,5 mln” – poinformował bp Bronakowski.

Źródło: Episkopat.pl

Komentarze

Zobacz także

Ten kapłan odprawił sześć tysięcy egzorcyzmów. Teraz mówi o CZTERECH PRAWDACH o szatanie, których nie można lekceważyć!

Redakcja malydziennik

Maryja zatroszczy się o Polskę i polskie rodziny!

Metropolita krakowski rozpętał burzę. Porównał LGBT do…

Adam Gaafar
Ładuję....