RELIGIA

Boże Narodzenie też trzeba podporządkować islamowi? Przecież to absurd!

Ksiądz Sante Braggie z Cremony we Włoszech stwierdził, że umieszczenie na terenie cmentarza komunalnego bożonarodzeniowej szopki jest wysoce niestosowne. Dlaczego? Ponieważ niewielka część nekropolii jest przeznaczona na groby muzułmanów.

Braggie nie chce, aby wyznawcy islamu poczuli, że nie został im okazany należyty szacunek. Decyzja o tym, że tradycyjna szopka w tym roku nie znajdzie się w Cremonie wywołała falę krytyki – zarówno mieszkańców, jak i urzędników oraz duchownych. Radni liczą na to, że ksiądz Braggie zmieni zdanie. Jego poprzednik, o. Oreste Mori, uznał, że postępowanie księdza jest niewybaczalną słabością.

 

– Nie możemy wyrzec się naszej kultury i tradycji. Ja przynajmniej na razie jestem we Włoszech, a nie w Arabii Saudyjskiej – powiedział o. Mori.

 

Wysocy duchowni Cremony bronią decyzji ks. Braggiego i twierdzą, że szopka zostanie umieszczona w innym miejscu.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Papież Franciszek do amerykańskich biskupów: trzeba obalać mury i budować mosty

Redakcja malydziennik

„To diabeł chce bezpłodności”. Franciszek bardzo ostro atakuje kraje Zachodu. Nie uwierzysz, że Papież powiedział coś takiego

Redakcja malydziennik

Czy noszenie medalika św. Benedykta to nie praktyka magiczna? Czy to nie upokorzenie dla człowieka rozumnego i oświeconego?

Redakcja malydziennik
Ładuję....