ARCHIWUM HISTORIA

Bohater wojenny będzie KANONIZOWANY. Porwany i torturowany, oddał życie za…

Watykan rozpoczął proces kanonizacyjny brytyjskiego bohatera wojennego. John Brandburne zginął w trakcie obrony kolonii trędowatych.

W czasie wojny domowej John Brandburne zdecydował się nie opuszczać trędowatych i bronić ich kosztem swojego życia. Napastnicy służyli przywódcy Zimbabwe, Robertowi Mugabe. Torturowali go przez parę dni. Następnie postrzelili go w plecy i zostawili na poboczu drogi.

 

John Brandurne urodził się w 1921 roku. Walczył w II wojnie światowej w Pułku Strzelców Armii Indyjskiej przeciwko Japończykom na Malajach. Następnie podjął służbę w Birmie. Po wszystkich osiągnięciach wojskowych rekomedowano go do odznaczenia wojskowego. Nigdy go jednak nie dostał.

 

W 1947 r. nawrócił się z anglikanizmu na katolicyzm. Chciał rozpocząć życie w opactwie benedyktynów, ale nie został przyjęty. Rozpoczął więc życie pustelnicze. Później wstąpił do zakonu franciszkanów i został misjonarzem.

 

CZYTAJ TAKŻE: Polacy uratowali TYSIĄCE i skrócili wojnę. Zobacz, co zrobił POLSKI wywiad 80 lat temu

 

W 1962 r. John Brandburne przybył do Rodezji, a w 1969 roku objął funkcję naczelnika prowadzonej przez misjonarzy Osady Trądu Mutemwa niedaleko Mutoko.

 

W lipcu 1979 r. w kraju rozpoczęła się wojna domowa. Przyjaciele nawoływali go, aby uciekał. Jednak on wolał ponieść męczeńską śmierć za trędowatych niż ich opuścić. W niedzielę 2 września 1979 r. przyszli po niego partyzanci. Pod zarzutem szpiegostwa porwali go, torturowali, a następnie zastrzelili.

 

W czasie pogrzebu Johna Brandburne’a miał się zdarzyć cud. Świadkowie widzieli krew wylewającą się spod trumny. Jednak po otworzeniu jej, nie było ani śladu krwi.

 

Źródło: pch24.pl/ foto Wikipedia.com

Komentarze

Zobacz także

Brazylijscy biskupi: SEKS POZAMAŁŻEŃSKI może być usprawiedliwiony w niektórych przypadkach

Redakcja malydziennik

Nieskuteczność mitu wzrostu gospodarczego i ubóstwo dzieci

Redakcja malydziennik

Niemcy chcą wyrzucić ze swojego kraju … bezdomnych Polaków!

Redakcja malydziennik
Ładuję....