WYDARZENIA

Biznes antykoncepcyjny będzie ubezpładniał także mężczyzn. I nie chodzi o wazektomię

Jak informują naukowcy dobiegają końca prace nad antykoncepcją dla panów, ale inną niż prezerwatywa. Amerykańscy badacze testują właśnie wstrzykiwany do nasieniowodów żel antykoncepcyjny.

Żel działa podobnie jak wazektomia, czyli zabieg polegający na przecięciu lub podwiązaniu nasieniowodów. Preparat jest wstrzykiwany do kanalików nasiennych, w których blokuje przepływ plemników, pozostawiając drożność dla płynu nasiennego.

 

Badacze ze Stanów Zjednoczonych przetestowali Vasalgel na 16 dorosłych samcach małp, spośród których 10 doczekało się wcześniej potomstwa. Dopuszczono do nich samice i w czasie obserwacji żadna z nich nie zaszła w ciążę. U jednego samca po wstrzyknięciu żelu doszło do uszkodzenia nasieniowodu.

 

Prof. Allan Pacey z University of Sheffield powiedział BBC News, że przeprowadzone na zwierzętach badania z nowym żelem antykoncepcyjnym są obiecujące, ale najważniejsze będzie wykazanie, że jest on bezpieczny, a po jego usunięciu można mężczyznom przywrócić płodność.

 

Vasalgel, jak go nazwano, ma być przetestowany na mężczyznach w najbliższych kilku latach, dopiero wtedy ewentualnie będzie można wprowadzić go do użycia. 

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

No to pracownicy Biedronki mogą świętować. Firma da im nagrody za … pracę! ZOBACZ ILE!

Tragedia na polskiej uczelni! Student zmarł podczas zajęć, ponieważ…

Adam Gaafar

Trwa akcja ratunkowa, ale trzęsienie ziemi zebrało śmiertelne żniwo we Włoszech! A miało zaledwie 4 stopnie

Redakcja malydziennik
Ładuję....