ARCHIWUM

Biskupi stanęli w obronie rodziny!

Panamski Episkopat zakończył sesję plenarną , na której jasno i wyraźnie zadeklarował potrzebę obrony rodziny.

„Uważać obronę wartości rodzinnych za dyskryminację czy przejaw homofobii znaczy przeinaczać prawdę” – napisali biskupi Panamy na zakończenie swojej sesji plenarnej. Podkreślili, że ochrona małżeństwa i rodziny to jedna z podstawowych misji Kościoła. Pełni on ją zarówno wtedy, gdy tej podstawowej komórce społecznej zagrażają ideologie „sprzeciwiające się naturze ludzkiej”, jak i w sytuacjach utrudniających jej normalny, zdrowy rozwój.

Episkopat odniósł się również wprost do problemów dotykających biedniejszej części populacji, piętnując obojętność władz na warunki życia ubogich. Przypomniał, że w związku z tym młodzież staje się bardziej podatna na propozycje werbunku do zorganizowanych grup kryminalnych. Poważną kwestię, jaką zdaniem hierarchów należy się zająć, stanowi też ograniczony dla wielu dostęp do opieki medycznej. Wreszcie biskupi Panamy wezwali do wprowadzenia obostrzeń prawnych celem powstrzymania nadmiernej eksploatacji surowców naturalnych, która doprowadziła już do nieodwracalnych szkód w odniesieniu do ziemi i zasobów wodnych.

Panamski Kościół przygotowuje się również na Światowy Dzień Młodzieży 2019. W prace włączają się też sąsiednie kraje Nikaragua i Kostaryka, aby zwiększyć ducha komunii i braterstwa w tym regionie.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Kukiz rozmawiał z prezydentem o powtórzeniu głosowania ws. budżetu i posłach zastępczych

Redakcja malydziennik

Miał być order za zabicie zamachowca z Berlina, a będzie…

Redakcja malydziennik

Nie wiesz skąd problemy pojawiają się w Twoim życiu? OTO ODPOWIEDŹ. KONIECZNIE ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....