POLITYKA

Biskupi ponownie ostrzegają: "to zmiana kierunku moralnie nie do przyjęcia". Rządy w tym kraju niebezpiecznie zmierzają w kierunku…

Działania prezydenta Nicolása Maduro budzą niepokój wśród ludzi Kościoła. Przed jego działaniami ostrzegają także organizacje międzynarodowe.

Wenezuela „zmierza w kierunku totalitaryzmu” – ostrzega przewodniczący tamtejszego episkopatu, abp Diego Padrón. Ostatnie działania prezydenta Nicolása Maduro wzbudziły również niepokój Organizacji Państw Amerykańskich. 20 z 35 wchodzących w jej skład krajów zaaprobowało [w poniedziałek] 3 marca specjalny dokument, w którym nawołuje do przywrócenia mocy konstytucji, służbom publicznym – autonomii, a parlamentowi – możliwości funkcjonowania. Od wenezuelskiego rządu żąda się tam także uwolnienia więźniów politycznych i wprowadzenia konkretnego kalendarza wyborczego. Prezydent Maduro wezwania te odrzucił.

 

Kościół już wcześniej wskazywał na zagrożenia związane z ograniczaniem w państwie demokratycznych instytucji. „Otwierają się drzwi arbitralności, korupcji, prześladowań; to zmiana kierunku moralnie nie do przyjęcia” – czytamy w wydanym 31 marca oświadczeniu tamtejszego episkopatu. Biskupi wskazują również, że pośród zawirowań politycznych ludność Wenezueli cierpi niedobory żywności i lekarstw. Zdaniem hierarchów priorytetem dla rządu winno być właśnie rozwiązanie trudnej sytuacji ekonomicznej kraju, a nie większa konsolidacja władzy.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Dane dotyczące seksualności Polaków przygnębiają. Naprawdę jest BARDZO ŹLE

Polak-dżihadysta z ISIS zginął pod Aleppo

To jest dobra zmiana, której potrzebujemy!

Ładuję....