POLITYKA

Biskup wreszcie jasno o terrorystach: "ich działania są DEMONICZNE"

Słowa padły te przy okazji komentowania okupacji miasta Marawi w Filipinach przez grupę powiązaną z ISIS. Terroryści stawiają czoła wojskom filipińskim przetrzymując około 200 zakładników.

Powiązana z Państwem Islamskim grupa Maute okupująca część filipińskiego miasta Marawi zniszczyła tamtejszą katolicką katedrę Najświętszej Maryi Panny. Ekstremiści w niedzielę 4 czerwca opublikowali w Internecie nagranie pokazujące, jak rozbijają figury świętych, niszczą obrazy oraz zdjęcia Papieży Franciszka i Benedykta XVI, a na koniec podpalają świątynię.

 

„Podeptano naszą wiarę” – tak w gorzki sposób wydarzenie to skomentował miejscowy biskup, Edwin de la Peña. „Staje się oczywiste, że ich działania nie pochodzą z naszego świata – są demoniczne” – dodał hierarcha.

 

Islamiści z grupy Maute cały czas bronią się przed ofensywą filipińskiej armii w Marawi, przetrzymując równocześnie ok. 200 zakładników, pomiędzy nimi 15 katolików, w tym jednego kapłana. Kościół w całym kraju nieustannie modli się o uwolnienie pojmanych. Terroryści grożą, że dokonają egzekucji chrześcijan, jeśli wojska rządowe nie wstrzymają ataku. Na całej wyspie Mindanao obowiązuje stan wojenny.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Nawet liberalna propaganda nie ma złudzeń: PiS jest DOMINATOREM. W nowym sondażu rywale nie mają szans

Redakcja malydziennik

TAK JEST! Nie wymigają się tak łatwo z afery reprywatyzacyjnej: Jaki nałożył już pierwszą karę, sprawdź ile!

Redakcja malydziennik

Polacy murem za TRUMPEM! Takiej reakcji na słowa amerykańskiego prezydenta nikt się nie spodziewał!

Ładuję....