RELIGIA

Biskup Lancaster nakłada restrykcję liturgicznę na Neokatechumenat!

Biskup Michael Campbell wprowadził jasne zasady liturgiczne, które obejmować mają wspólnoty neokatechumenalne w jego diecezji. Ordynariusz Lancaster podkreśla, że choć Droga Neokatechumenalna jest błogosławieństwem dla wielu osób, to w diecezji narastał niepokój związany z praktykami liturgicznymi wspólnoty.

Od teraz wspólnoty w jego diecezji muszą sprawować msze święte na ołtarzach w kościołach lub zatwierdzonych kaplicach, a wierni po otrzymaniu Eucharystii do rąk powinni ją spożyć od razu, a nie oczekiwać  aż wszyscy będą mieli w dłoniach Komunię.

 

Paul Hayward z Drogi Neokatechumenalnej podkreśla, że prosił biskupa o uchylenie nowych norm, do czasu, gdy przedstawiciele Drogi będą mogli z nim porozmawiać. Niestety, choć przedstawiciele Drogi prosili o spotkanie, to dowiedzieli się, że biskup nie może się z nimi spotkać aż do sierpnia. Nowe normy mają jednak wejść w życie już 1 lipca.

 

Przedstawiciele Neokatechumenatu są zaskoczeni decyzjami. Ich zdaniem biskup nigdy nie sygnalizował, że ma jakieś zastrzeżenia do liturgii Neokatechumenalnej, choć pracują oni w diecezji Lancaster od 39 lat.

Źródło: CatholicHerald.co.uk/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Abp Chaput bardzo ostro o pomysłach niemieckich hierarchów: „to rani jedność Kościoła”, „podważa Jego świadectwo”

Papieża Franciszka przesłanie do Polaków!

Redakcja malydziennik

O tym cudzie św. Pio NIE SŁYSZAŁEŚ! ZOBACZ co się STAŁO!

Redakcja malydziennik
Ładuję....