RELIGIA

Biblijna "ohyda spustoszenia"! Anglikanie chcą liturgii zmiany płci dla transseksualistów?

Portal gość niedzielny donosi, że synod Generalny Kościoła Anglii przyjął rezolucję, która nakazuje by osoby transseksualne były przyjmowane i wspierane w swych kościołach parafialnych. Synod wezwał również biskupów, by zastanowili się, czy nie należałoby przygotować liturgii towarzyszącej zmianie płci.

Postanowienia zostały uchwalone większością głosów w czasie obrad anglikańskiego Synodu, które odbyły się w Yorku w dniach 7-11 lipca. Hierarchowie zaapelowali o zakazanie terapii dewiacji homoseksualnej i innych zaburzeń seksualnych.

– Osoby transseksualne są kochane przez Boga, który je stworzył i jest obecny przy wszystkich ich zakrętach i zwrotach życiowych – powiedział ks. Christopher Newlands z diecezji Blackburn, podczas prezentowania rezolucji przed zgromadzeniem w Yorku. Stwierdził też, że Kościół anglikański „powinien dostosować się do rozwoju psychiatrii i medycyny” i zaznaczył, że „prawo zezwala na zmianę płci”. – Jest to społeczna rzeczywistość, którą musimy przyjąć – uważa duchowny.

Inny hierarcha – bp John Inge z diecezji Worcester powiedział, że odpowiedzią Kościoła „powinny być: miłość, otwartość i przyjęcie”.

Część biskupów anglikańskich, która była przeciwna przygotowywanej rezolucji jeszcze przed rozpoczęciem obrad nazwali ją fikcyjną. Ogłosili, że Bóg stworzył człowieka „mężczyzną i niewiastą”, dlatego fakt zmiany fizycznej nie jest w stanie zmienić tożsamości człowieka, która pochodzi od Boga.

Źródło: gosc.pl

Komentarze

Zobacz także

O tej porze roku nikt się tego nie spodziewał! A może… spełnia się biblijne proroctwo!

Redakcja malydziennik

Milczenie Wielkiego Piątku to czas zachwytu nad MIŁOŚCIĄ

Redakcja malydziennik

Opłatkiem dzielimy się podczas Wigilii. W Eucharystii chodzi o coś zupełnie innego!

Redakcja malydziennik
Ładuję....