ARCHIWUM

Bezczelni Ukraińcy kpią jawnie z polskiego rządu! Czy rząd PiS ma jakąkolwiek godność i poczucie honoru?

Mimo, że Polacy pomagają Ukraińcom jak mogą. Udzieliliśmy im wsparcia podczas Majdanu. Otrzymali od nas pożyczkę 4 mld zł, mimo, że ten kraj ma śmieciowy rating obligacji i śmieciowy poziom gospodarki według najważniejszych agencji ratingowych świata (Moody’s, Fitch, Standard and Poor’s). Co jest równoznaczne z tym, że pożyczka ta pewnie pozostanie bezzwrotna, a nawet jeśli zostanie zwrócona to pewnie bez żadnego zysku dla naszego Państwa. Teraz Ukraińcy wysuwają butne roszczenia wobec Polski.

Banderowski rząd w Kijowie pogrywa sobie hardo z Polakami. Nie tylko wychwala zbrodniarzy, morderców pokroju Bandery czy najgorszej szui – Szuchewycza, nie przeprosił za zbrodnie wołyńską, nazywa ulice imionami morderców. Teraz Ukraińcy chcą by w polskim miasteczku Polacy odbudowali pomnik UPA.

 

W Kijowie oczekują, że Polska doprowadzi do odbudowania pomnika UPA w Hruszowicach i ukarze winnych – powiedział cytowany w piątkowej "Rzeczpospolitej" wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk.

 

Podczas wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego w Kijowie Ukraińcy zażądali odbudowy pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu, nielegalnie postawionego w 1994 r, i rozebranego pół roku temu. 

 

Jakby mało było tej bezczelności i niewdzięczności, Ukraińcy uzależnili zniesienie blokady na ekshumacje i upamiętnianie Polaków pomordowanych w czasie II wojny światowej – ustaliła "Rzeczpospolita".

 

Ten temat nie powinien być przedmiotem targów – powiedział "Rz" wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, który w niedzielę towarzyszył wicepremierowi na Ukrainie.

Wizyta miała poprawić relacje przed podróżą prezydenta Andrzeja Dudy do Kijowa – czytamy. Ale po co nasz prezydent wybiera się do tego nienawistnego zacofanego kraju poprawiać jakieś relacje? Ukraińcy raz po raz dają świadectwo swojej nienawiści do Polaków, zaciekłości i zacietrzewienia. Ich rząd jest niewdzięczny, butny, roszczeniowy, chamski i arogancki. Nie mają ani krztyny wdzięczności za to, że Polska otworzyła dla nich rynek pracy zamiast zostawiać ich na pastwę życia w ich skisłym kraju i ze śmieciową gospodarką, ratując rzesze Ukraińców od śmierci głodowej.

 

Polacy pomogli tym samym ukraińskiemu rządowi rozładować kryzys społeczny, który niechybnie zmiótł by ten rząd z powierzchni ziemi. Jak dziękuje nam Kijów? Butą, chamstwem i bezczelnością. Polski rząd powinien zacząć ocieplać relacje z Rosją, tak jak zrobił to Orban. Rosjanie może i są niebezpieczni ale przynajmniej są jakimś partnerem gospodarczym i po przykładzie Węgier widać, że można się z nimi dogadać. Zaś zdewastowana gospodarczo i moralnie Ukraina nie ma Polsce nic do zaoferowania. Polski rząd traci tylko cenny czas i naraża się Rosji w imię czego? Stosunków z prymitywnymi pełnymi nienawiści politykami z Kijowa? A mer Lwowa? Pozostaje antypolski i bezczelny, butny jak mało który polityk ukraiński, mimo, że to Lwów – polskie miasto jest zasilane pieniędzmi głównie polskich turystów?

 

Polska naprawdę powinna zmienić swoje stanowisko wobec Ukraińców na proste i skuteczne, coś za coś. Nic za darmo. Bo jak ktoś wychwala morderców i dzikusów i bierze ich na sztandary, to z kimś takim nie ma normalnej rozmowy, ani życzliwości ani gestów. Jest tylko twarda bezlitosna gra, obliczona na zyski. I tak powinna wyglądać polityka Polski wobec Ukrainy. 

 

Pozostaje nadzieja, że sami Ukraińcy pracujący w Polsce docenią to co od nas dostali i w następnych wyborach pogonią banderowców z Kijowa w siną dal. Jeśli tak się nie stanie, Polski rząd powinien deportować stąd przynajmniej 90% Ukraińców, bo po co mamy sobie hodować wrogą i nienawistną mniejszość? Wystarczy zrobić gęste sito imigracyjne i wpuszczać tu tylko niezbędnych fachowców z Ukrainy (tzw.drenaż mózgów). A polscy janusze biznesu będą musieli przy okazji zacisnąć zęby i pośladki i zacząć wreszcie godnie płacić rodakom albo im padną biznesy z braku rąk do pracy. Wszystkim wyjdzie na dobre.

Źródło: Mały Dziennik / rp.pl / rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

NIEWIARYGODNE!!! Angielska gramatyka jest rasistowska i nazistowska… Oni to naprawdę mówią

Redakcja malydziennik

Ta decyzja załamała francuskich biskupów. Trudno się dziwić, skoro sąd pozwolił, by dzieci traktowano jak TOWAR

Redakcja malydziennik

Nareszcie! Jerzego Owsiaka do sądu zagoniła Krystyna Pawłowicz. Jej prawnicy złożyli aż trzy pozwy

Redakcja malydziennik
Ładuję....