POLITYKA

Bezczelni Niemcy zdeptali polską flagę! Buta i chamstwo ich rozpiera…

Stołeczna policja aresztowała trzech młodych obywateli Niemiec, którzy zdjęli polską flagę z jednego z warszawskich budynków, a następnie ją zdeptali – podała "Rzeczpospolita".

Zdarzenie miało miejsce w okolicy skrzyżowania ulic: Chmielnej i Żelaznej, przy gmachu Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak opowiedział w wywiadzie dla PAP szczegóły zajścia. Trzech młodych mężczyzn – w wieku od 21 do 25 lat – zdjęło ze ściany budynku biało-czerwoną flagę i ją podeptało. Sytuację zauważył w nocy operator monitoringu miejskiego, który poinformował policję.

Zgodnie z artykułem 137 kodeksu karnego, kto znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.Butnym Niemcom grozi nawet rok więzienia.

Efekty toksycznej niemieckiej propagandy dają o sobie znać. W Niemczech rośnie nowe pokolenie młodzieży, przekonane o wyższości kulturowej nad zacofanymi Polakami, pokolenie nie znające historii.

Stopniowe zdejmowanie z siebie winy za wywołanie II wojny światowej, ciągłej połajanki niemieckich goebbelsów w lokalnych mediach niemieckich, kłamstwa na temat rzekomych polskich obozów – to wszystko przynosi plon.

Źródło: Rzeczpospolita / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Co za skandal! Bieńkowska cały czas siedzi w Brukseli i krytykuje nasze państwo: kraje takie jak Polska są zagrożeniem dla UE

Redakcja malydziennik

VAT na ubranka dziecięce jest zdecydowanie za wysoki! Kiedy to się zmieni?

Węgrzy domagają się zatrzymania imigracji! Tamtejszy MSZ bardzo mocno o zamachu w Londynie: "jest jasne, że chcą zmieść z powierzchni ziemi naszą chrześcijańską wiarę i kulturę"

Redakcja malydziennik
Ładuję....