RELIGIA

Benedykt XVI zrezygnował z powodu… Bliski przyjaciel Ojca świętego zdradza prawdę!

Benedykt XVI zrezygnował z urzędu z powodu „ogromnej presji”, jaką na niego wywierano – zdradza bliski przyjaciel papieża emeryta arcybiskup Luigi Negri

Emerytowany już hierarcha podkreśla, że „pewnego dnia prawda wyjdzie na jaw pokazując odpowiedzialnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Watykanu”. – Nie jest przypadkiem, że w Ameryce, tylko na podstawie materiałów ujawnionych przez WikiLeaks chciano powołać komisję śledczą badającą, czy administracja Baracka Obamy nie wywierała presji na Benedykta XVI – wskazuje hierarcha. 

 

Arcybiskup Negri wskazał, że pierwszym pytaniem, jakie zada św. Piotrowi po swojej śmierci będzie właśnie to, o przyczyny rezygnacji Benedykta XVI. 

 

Hierarcha nie pozostawił też wątpliwości, że jego zdaniem „Amoris laetitia” potrzebuje wyjaśnień. – Amoris laetitia wymaga wyjaśnień, niestety obecny lider Kościoła nadal milcz – mówił abp Negri. – Myślę, że Ojciec Święty powinien odpowiedzieć, choć wydaje się, że on sam uważa inaczej – dodał. 

 

Zaskoczenie arcybiskupa Negri wywołała histeria wokół „Dubia”. Ci, którzy normalnie papieża krytykowali „od jakiegoś czasu dla własnych celów stali się hiper papistami”.

Źródło: LifeNews.com/Malydziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Zelnik o swoich ponownych narodzinach. BARDZO MOCNE!

Redakcja malydziennik

Maryja objawia APOKALIPSĘ: ludzkie trupy porozrzucane będą, jak snopy w żniwa, a ludzie z głodu…

Tajemnicze ORĘDZIE Jezusa dla Polski! Co usłyszała św. siostra Faustyna Kowalska?

Redakcja malydziennik
Ładuję....