RELIGIA

Benedykt XVI napisał wzruszający list. "Pielgrzymuję do domu Ojca"

"Pielgrzymuję do Domu" – napisał emerytowany 90-letni papież Benedykt XVI w liście do rzymskiej redakcji dziennika "Corriere della Sera".

Jak wyjaśnia publicysta dziennika Massimo Franco redakcja postanowiła zwrócić się do emerytowanego papieża z pytaniem o jego zdrowie i samopoczucie w związku z koleją rocznicą jego abdykacji. 

 

W liście Benedykt XVI napisał: "wzruszyło mnie to, że wielu czytelników Pana gazety pragnie wiedzieć, jak spędzam ten ostatni okres mego życia". "Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuję do Domu".

"To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku drogi, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić" – napisał emerytowany Papież. 

"Także pytanie Pańskich czytelników uważam za towarzyszenie mi na drodze. Za to mogę tylko podziękować, zapewniając was wszystkich o mojej modlitwie" – zakończył Benedykt XVI. 

 

11 lutego 2013 roku Benedykt XVI ogłosił, że odchodzi z powodu braku sił i ze względu na swe zdrowie. Zapowiedział, że od tego momentu będzie żył "ukryty dla świata".

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Anglikanie coraz bardziej odchodzą od Ewangelii. Pierwszy… w Wielkiej Brytanii

Jesteś zniewolony przez różne ciężkie grzechy? Módl się przez 9 dni tą modlitwą a doznasz uzdrowienia!

Redakcja malydziennik

Pozorowane samobójstwo, niewyjaśnione morderstwa. Znikają KOLEJNI księża!

Redakcja malydziennik
Ładuję....