RELIGIA

Benedykt XVI jest świadom kontrowersji wokół „Amoris laetitia”, ale…

Papież emeryt Benedykt XVI jest świadomy kontrowersji związanych z adhortacją „Amoris laetitia”, ale nie będzie ich komentował. Taką informację przekazał w najnowszym wywiadzie jego osobisty sekretarz arcybiskup Georg Gänswein.

Franciszek osobiście przekazał Benedyktowi XVI kopię „Amoris laetitia”, a papież emeryt zapoznał się z nią. – Ale w żaden sposób nie skomentował jej treści – podkreśla abp Gänswein. I dodaje, że Benedykt XVI jest świadomy dyskusji, jaka toczy się wokół tego dokumentu, a także różnych form jego wdrażania.

 

– Czytając gazety i obserwując wiadomości nie jest możliwe, by Benedykt nie dostrzegł tych sprzecznych stanowisk – mówił sekretarz papieża-emeryta. Benedykt XVI nie zamierza jednak zajmować stanowiska w tej sprawie, bowiem pozostaje wierny swojej decyzji. – On nie chce wywoływać kontrowersji – podkreślił arcybiskup.

 

Według arcybiskupa Gänsweina Benedykt XVI jest spokojny, wyciszony i w dobrym nastroju. Nadal gra na pianinie, ale już nie tak dobrze, jak wcześniej, bowiem dłonie często odmawiają mu posłuszeństwa.

Źródło: LifeSiteNews.com

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Zaraz nastąpi wylew darmowej łaski od Boga!

Redakcja malydziennik

To Koran ustanawia wyższość muzułmanina nad chrześcijaninem. Czy wobec tego jest szansa dialogu?

Ćwiczenia Duchowe św. Ignacego wpływają na mózg. Bardzo KORZYSTNIE

Ładuję....