RELIGIA

Benedykt XVI jest świadom kontrowersji wokół „Amoris laetitia”, ale…

Papież emeryt Benedykt XVI jest świadomy kontrowersji związanych z adhortacją „Amoris laetitia”, ale nie będzie ich komentował. Taką informację przekazał w najnowszym wywiadzie jego osobisty sekretarz arcybiskup Georg Gänswein.

Franciszek osobiście przekazał Benedyktowi XVI kopię „Amoris laetitia”, a papież emeryt zapoznał się z nią. – Ale w żaden sposób nie skomentował jej treści – podkreśla abp Gänswein. I dodaje, że Benedykt XVI jest świadomy dyskusji, jaka toczy się wokół tego dokumentu, a także różnych form jego wdrażania.

 

– Czytając gazety i obserwując wiadomości nie jest możliwe, by Benedykt nie dostrzegł tych sprzecznych stanowisk – mówił sekretarz papieża-emeryta. Benedykt XVI nie zamierza jednak zajmować stanowiska w tej sprawie, bowiem pozostaje wierny swojej decyzji. – On nie chce wywoływać kontrowersji – podkreślił arcybiskup.

 

Według arcybiskupa Gänsweina Benedykt XVI jest spokojny, wyciszony i w dobrym nastroju. Nadal gra na pianinie, ale już nie tak dobrze, jak wcześniej, bowiem dłonie często odmawiają mu posłuszeństwa.

Źródło: LifeSiteNews.com

Komentarze

Zobacz także

Oto jeden z najbardziej spektakularnych cudów na ziemi. Amputowana noga … odrosła!

Redakcja malydziennik

Holokaust chrześcijan na Bliskim Wschodzie trwa. Dziś dzień solidarności z naszymi braćmi z Iraku

Redakcja malydziennik

Zobacz jakie będą ŚDM w Panamie

Redakcja malydziennik
Ładuję....