RELIGIA

Benedykt XVI jest świadom kontrowersji wokół „Amoris laetitia”, ale…

Papież emeryt Benedykt XVI jest świadomy kontrowersji związanych z adhortacją „Amoris laetitia”, ale nie będzie ich komentował. Taką informację przekazał w najnowszym wywiadzie jego osobisty sekretarz arcybiskup Georg Gänswein.

Franciszek osobiście przekazał Benedyktowi XVI kopię „Amoris laetitia”, a papież emeryt zapoznał się z nią. – Ale w żaden sposób nie skomentował jej treści – podkreśla abp Gänswein. I dodaje, że Benedykt XVI jest świadomy dyskusji, jaka toczy się wokół tego dokumentu, a także różnych form jego wdrażania.

 

– Czytając gazety i obserwując wiadomości nie jest możliwe, by Benedykt nie dostrzegł tych sprzecznych stanowisk – mówił sekretarz papieża-emeryta. Benedykt XVI nie zamierza jednak zajmować stanowiska w tej sprawie, bowiem pozostaje wierny swojej decyzji. – On nie chce wywoływać kontrowersji – podkreślił arcybiskup.

 

Według arcybiskupa Gänsweina Benedykt XVI jest spokojny, wyciszony i w dobrym nastroju. Nadal gra na pianinie, ale już nie tak dobrze, jak wcześniej, bowiem dłonie często odmawiają mu posłuszeństwa.

Źródło: LifeSiteNews.com

Komentarze

Zobacz także

Polak nominowany na arcybiskupa! Abp Andrzej Józwowicz będzie posługiwał jako nuncjusz apostolski

Wielka mistyczka: „Polska się ostanie, – o ile…”

Czy to bezpieczne zajmować się szatanem? Egzorcysta podkreśla, że może to być poważne zagrożenie. Kiedy? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....