POLITYKA

Belgia: SKANDAL w rodzinie królewskiej! Książę Wawrzyniec złamał zakaz premiera

Brat belgijskiego króla Filipa, książę Wawrzyniec – postrzegany jako czarna owca rodziny królewskiej złamał oficjalny zakaz wydany przez premiera Belgii i wziął udział w przyjęciu z okazji 90-lecia Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, które odbyło się w ambasadzie Chin w Brukseli. Księciu grożą poważne konsekwencje.

Książę pobiera rocznie 300 tys. euro. Jednak za złamanie zakazu premiera Belgii grozi mu utrata bądź częściowe obcięcie dotacji. Politykę zagraniczną prowadzi rząd, dlatego książę nie może bez zgody premiera nawiązywać kontaktów zagranicznych.

Wawrzyniec kilkakrotnie łamał zakazy, przysparzając problemów rządowi. Ostatnio wziął udział w świętowaniu okazji 90-lecia Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, które odbyło się w ambasadzie Chin. Na swoje nieszczęście pochwalił się tym wydarzeniem na portalu społecznościowym i teraz musi się liczyć z konsekwencjami.

Na wniosek rządu parlament podejmie decyzję o obcięciu dotacji. Dwie flamandzkie partie – chadecka i liberalna – postulują ukaranie księcia w sposób umiarkowany mając na myśli częściowe zmniejszenie dotacji. 

Nacjonalistyczna partia Flandrii, programowo antymonarchistyczna, forsuje pomysł zabrania księciu całej sumy przeznaczonej na przyszły rok.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

„Proszę, nie próbujcie zabić nas wszystkich. Nie jesteśmy potworami”. WSTRZĄSAJĄCE słowa w ONZ!

Wreszcie ktoś spojrzał na biedujących emerytów! PiS chce im dać 500+

Redakcja malydziennik

Zapoznaj się z niezwykłym listem Baracka Obamy do Donalda Trumpa! "Niech pan znajdzie czas dla przyjaciół i rodziny. To oni pomogą panu w nieuniknionych, trudnych przeprawach"

Redakcja malydziennik
Ładuję....