RELIGIA

"Będziemy modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra"

Kolejne znaki upadku Europy ukazał ojciec Leon Knabit w kazaniu w katedrze katowickiej. Charyzmatyczny benedyktyn nie ma wątpliwości, że jej koniec jest coraz bliżej.

Zakonnik w kazaniu pytał, czy żyjemy w czasach ostatecznych, czy koniec historii jest coraz bliżej. I odpowiadał: „Jako benedyktyn zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Otóż, w czasie wszystkich wcześniejszych klęsk, jakie nawiedziły świat, a zwłaszcza Europę, jedna świątynia cały czas trwała. To bazylika św. Benedykta w Nursji, niedaleko Rzymu. Ten święty jest patronem Europy, życia monastycznego i odrodzenia religijności. Od VI wieku aż po czasy współczesne”.

 

– A w tym roku bazylika się zawaliła. Została tylko fasada, a za nią tylko kupa gruzu. Ocalała figura św. Benedykta, która stoi na placu w centrum miasta. Niektórzy mówią, że to jakiś znak.  Że nasza kultura chrześcijańska się wali. Że już się zawaliła…– dodał. – A może przyjdzie czas, że tak jak tamci benedyktyni modlili się na gruzach bazyliki w Nursji, tak my, chrześcijanie, będziemy się modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra w Rzymie? Niewykluczone. Wiele świątyń, bazylik w Rzymie zostało naruszonych, nawet św. Pawła za Murami – kontynuował.

 

Ale komentarz ten nie był bynajmniej pesymistyczny. Ojciec Knabit przypomniał za jego sprawą, że trzeba przede wszystkim troszczyć się o swoją duszę i jej stan. – Nie mamy do czynienia z wielkim kataklizmami na co dzień, ale w naszej duszy cały czas coś się dzieje. – Możemy zapytać: "Panie Boże, dlaczego nie jestem zawsze taki jak jestem czasami? – zastanawiał się.

 

TPT/Gosc.pl

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

To on walczy z "Amoris laetitia". Poznaj wojownika sumienia!

Redakcja malydziennik

Czy to już przesada? Czy takie zachowanie księdza przystoi?

Redakcja malydziennik

Potężne ostrzeżenie dla Kościoła? Tajemnicze zniszczenie jednego z najstarszych kościołów na Malcie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....