POLITYKA

Będzie zmiana Konstytucji? O 16 rozmowa Prezydenta RP ws. nowych ustaw

Andrzej Duda w trakcie konferencji przedstawiającej projekt ustaw reformujących sądownictwo zaprosił liderów partii parlamentarnych na spotkanie o 16.

Entuzjastycznie do zmian zaproponowanych przez Andrzeja Dudę podeszli przedstawiciele Kukiz’15. Stanisław Tyszka potwierdził przybycie na rozmowy z Andrzejem Dudą i dodał: "naszym zdaniem poprawka do konstytucji jest bardzo dobrym rozwiązaniem".

 

Natomiast .Nowoczesna także weźmie udział w konsultacjach, ale nie poprze zmian. Wg Ryszarda Petru "reformę sadownictwa można przeprowadzić w ramach obecnej Konstytucji". Wybór sędziów przez polityków uważany jest za prostą drogę "do upolitycznienia sądów. Zamysł twórców konstytucji był inny" – napisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer.

 

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że nie przyjmie zaproszenia Andrzeja Dudy. Jan Grabiec uzasadnił nieobecność przedstawicieli klubu nie traktowaniem zmian na poważnie także przez prezydenta.

 

W imieniu Prawa i Sprawiedliwości z Andrzejem Dudą spotka się Ryszard Terlecki. Także PSL będzie rozmawiał z prezydentem: "Oczywiście jako Polskie Stronnictwo Ludowe będziemy uczestniczyć w tych konsultacjach i niczego nie wykluczamy" – zapowiedział Paweł Bejda.

 

Do zmiany Konstytucji potrzebna jest zgoda większości 2/3 posłów pod obecność przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Źródło: tvn24.pl/ tvp.info/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

Film z młodym Stochem podbija internet. Zobacz dlaczego!

Redakcja malydziennik

"Politycy mają krew na rękach. Żyjemy, jak w latach 50."? Rapacki kpi z ofiar czasów stalinowskich?

Redakcja malydziennik

Skandal! Ks. Lemański obraża premier Beatę Szydło: „Łże jak bura suka”

Redakcja malydziennik
Ładuję....