POLITYKA

Będzie zmiana Konstytucji? O 16 rozmowa Prezydenta RP ws. nowych ustaw

Andrzej Duda w trakcie konferencji przedstawiającej projekt ustaw reformujących sądownictwo zaprosił liderów partii parlamentarnych na spotkanie o 16.

Entuzjastycznie do zmian zaproponowanych przez Andrzeja Dudę podeszli przedstawiciele Kukiz’15. Stanisław Tyszka potwierdził przybycie na rozmowy z Andrzejem Dudą i dodał: "naszym zdaniem poprawka do konstytucji jest bardzo dobrym rozwiązaniem".

 

Natomiast .Nowoczesna także weźmie udział w konsultacjach, ale nie poprze zmian. Wg Ryszarda Petru "reformę sadownictwa można przeprowadzić w ramach obecnej Konstytucji". Wybór sędziów przez polityków uważany jest za prostą drogę "do upolitycznienia sądów. Zamysł twórców konstytucji był inny" – napisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer.

 

Platforma Obywatelska zapowiedziała, że nie przyjmie zaproszenia Andrzeja Dudy. Jan Grabiec uzasadnił nieobecność przedstawicieli klubu nie traktowaniem zmian na poważnie także przez prezydenta.

 

W imieniu Prawa i Sprawiedliwości z Andrzejem Dudą spotka się Ryszard Terlecki. Także PSL będzie rozmawiał z prezydentem: "Oczywiście jako Polskie Stronnictwo Ludowe będziemy uczestniczyć w tych konsultacjach i niczego nie wykluczamy" – zapowiedział Paweł Bejda.

 

Do zmiany Konstytucji potrzebna jest zgoda większości 2/3 posłów pod obecność przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Źródło: tvn24.pl/ tvp.info/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

Dorota Stalińska dała prawdziwy popis ignorancji. Kolejna gwiazda, która nie ma pojęcia, co popiera

Redakcja malydziennik

Nietęga mina Rzepińskiego. Nie takiego powitania się spodziewał. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Gabinet osobliwości Donalda Trumpa

Redakcja malydziennik
Ładuję....