POLITYKA

Będzie ograniczenie handlu w niedziele! Jest tylko jedno "ale"

Janusz Śniadek, obecny poseł PiS, poinformował, że padła już polityczna decyzja w sprawie wolnych niedziel. Pomysł nie podoba się jednak ani Solidarności, ani opozycji.

Związek zawodowy domagał się ustalenie wszystkich niedziel w roku jako dni wolne od pracy. Tymczasem opozycja i handlowcy nie chcieli żadnej regulacji, argumentując, że jest to dzień z największymi przychodami. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło więc stworzyć wariant pośredni.

 

Janusz Śniadek, był lider Solidarności, a obecny poseł PiS poinformował, że "w sprawie jest już polityczna decyzja", a będzie nią ograniczenie handlu w dwie niedziele w miesiącu. Konkurencyjnym pomysłem było zamykanie sklepów o 14.

 

Pomysłem zajmuje się sejmowa podkomisja ds. rynku pracy – właśnie opracowana przez nich wersja, czyli co druga niedziela wolna, ma zacząć funkcjonować już od początku 2018 roku. Nie podoba się to Solidarności i przypomina, że PiS w ławach opozycji proponował wszystkie niedziele wolne. "W pewnym sensie złamanie własnych deklaracji wyborczych" – powiedział Piotr Duda, lider "S". Prace nad projektem trwają w dalszym ciągu.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

No proszę​. Polacy bogacą się na potęgę!

Redakcja malydziennik

Pawłowicz w samo sedno o Petru i…

Redakcja malydziennik

W tym kraju bojkotują Coca-Colę i Pepsi. Wolą…

Ładuję....