POLITYKA

Beata Szydło twardo broni Polaków: "domagamy się przestrzegania traktatów unijnych i nie akceptujemy dyktatu największych państw"

Premier RP udzieliła wywiadu tygodnikowi Sieci. Potwierdziła, że polityka Warszawy wobec nacisków z UE nie jest tymczasowa. Przyznała także: "Są potrzebne co najmniej cztery kolejne lata, żeby reformy się utrwaliły, żeby Polska ruszyła jeszcze bardziej do przodu".

"Nie możemy być szantażowani tym, że obetnie nam się część środków unijnych za karę, bo nie godzimy się na przymusową relokację migrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu" – powiedziała wprost premier Beata Szydło. Fundusze unijne przyrównała do jednego z filarów Unii takich samych jak swoboda przepływu towarów i usług. "Mamy do nich po prostu prawo" – stwierdziła Szydło.

 

"Dlatego domagamy się przestrzegania traktatów unijnych i nie akceptujemy dyktatu największych państw" – premier zapowiedziała, że po naszej stronie stoją silne argumenty. Potwierdziła także, że nie ma złudzeń co do interesów PO w Polsce i poleganie na przewodnictwie Niemiec: "Jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski, to PO zrobi wszystko, czego od niej zażądają".

 

Beata Szydło potwierdziła, że PiS nie chce wyprowadzić Polski z UE, powiedziała że takie twierdzenia to "kłamstwo kłamstw, potworna manipulacja". W wywiadzie poruszono także temat reformy sądownictwa i sporu z Prezydentem RP. "Polska potrzebuje dzisiaj zasadniczej reformy sądownictwa, zmian dotyczących mediów i reformy służb specjalnych" – powiedziała Szydło. Dodała także, że potrzebne są kolejne 4 lata rządu PiS, "żeby reformy się utrwaliły, żeby Polska ruszyła jeszcze bardziej do przodu".

 

Całość wywiadu ukaże się jutro w tygodniku Sieci.

Źródło: wPolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

Zobacz co znaleziono przy zwłokach odnalezionego górnika z Zofiówki

Ciąża i rak nie zawsze kończą się pomyślnie. Tym razem jest happy end

PRZERAŻAJĄCA relacja człowieka, który próbował walczyć z zamachowcami: "Wszyscy uciekajcie, oni są terrorystami, dźgają wszystkich nożem!"

Redakcja malydziennik
Ładuję....