ARCHIWUM

Beata Szydło po prostu MIAŻDŻY europejskie elity! Prezydenta Francji po prostu ZMIOTŁA z ziemi

Jeżeli politycy w UE będą uważali, że można szantażować państwa mówiąc o tym, że ktoś nie dostanie pieniędzy, to Unia ma przed sobą fatalną perspektywę – podkreśliła w piątek premier Beata Szydło. Konkluzje szczytu nie zostały przyjęte, bo Polska ich nie przyjęła – oceniła.

Premier pytana czy uznaje, że szczyt UE był ważny odparła: "To nie ja uznaję tylko, Traktat".

 

"W Traktacie jest wyraźnie napisane, że konkluzje może przyjąć konsensualnie Rada Europejska. Nie zostały te konkluzje przyjęte, bo jedno państwo, czyli Polska, konkluzji nie przyjęło. Nie wiem czy został do końca przyjęty dokument, który nazwano +konkluzje przewodniczącego Rady Europejskiej+, ponieważ m.in. z tego powodu, rozgorzała wieczorem dyskusja. Bo niektórzy premierzy zapytali: a co to jest i co my mamy z tym zrobić? Ale to nie jest mój problem tylko pana przewodniczącego" – powiedziała Beata Szydło.

 

Premier była też pytana czy Polska weźmie udział w kolejnych szczytach, jeżeli będzie prowadził je Donald Tusk oraz czy Polska może się obawiać o fundusze europejskie w kontekście wypowiedzi m.in. prezydenta Francji Francois Hollande’a. Premier zapewniła, że będzie brała udział w szczytach Unii.

 

"Jakbym miała poważnie traktować szantaże prezydenta, który ma 4 proc. poparcia w sondażach, i już niedługo nie będzie prezydentem, to nie wiem… Może to brzmi mało elegancko, ale odpowiadam na mało eleganckie sformułowania" – powiedziała.

 

"Jeżeli politycy w UE będą uważali, że można szantażować państwa mówiąc o tym, że ktoś nie dostanie jakiś pieniędzy na jakieś projekty, to UE ma przed sobą fatalną perspektywę. Nie może być też tak, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej mają cały czas być traktowane na tej zasadzie, że mamy okazywać wdzięczność za to, że jesteśmy członkiem UE" – zaznaczyła Szydło. (PAP)

Źródło: tgo/ par/

Komentarze

Zobacz także

Skąd wróżka wie, co nas czeka? ODPOWIADA EGZORCYSTA!

Redakcja malydziennik

Polscy śledczy wytropili członka włoskiej mafii. Zaczaili się na niego w pizzerii

Redakcja malydziennik

Komisja Europejska chce jednak zwiększyć presję na Polskę! TRZEBA POWIEDZIEĆ STANOWCZE NIE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....