POLITYKA

Bareja by tego lepiej nie wymyślił… A władze mazurskiej Kruklanki wymyślili!

Mazurska gmina zmieniła nazwę ulicy 22 Lipca na taką samą, argumentując, że już nie kojarzy się z komunistycznym świętem – pisze "Nasz Dziennik".

Rada Gminy Kruklanki pod Giżyckiem kilka dni temu podjęła decyzję o zmianie głównej ulicy w osadzie gminnej z 22 Lipca na… 22 Lipca. Jednak, jak podkreślają władze gminy, nowa nazwa już nie symbolizuje dawnego PRL-owskiego święta, lecz ma mieć nową treść.

 

"Pozostawiliśmy ulicę 22 Lipca z nowym uzasadnieniem, nadaniem nowej treści" – argumentuje przewodniczący rady gminy Jerzy Piniaha. Ale tą nową treścią ma być niesymbolizowanie niczego poza datą w kalendarzu – zaznacza "Nasz Dziennik".

 

"Takich dat jest mnóstwo. Chodzi o pokazanie faktu, że w różnych dniach były różne wydarzenia" – mówi Bartłomiej Kłoczko, wójt gminy Kruklanki. Zaznacza, że minęło już 27 lat od zmiany ustroju, jedno pokolenie, a ludzie nie kojarzą 22 lipca ze świętem PRL-owskim – czytamy w artykule. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy w Monachium USA potwierdzi zaangażowanie się w bezpieczeństwo europejskie ?

Redakcja malydziennik

Kto chce islamizacji Polaków? Poseł Krystyna Pawłowicz przestrzega przed…

"Więcej szacunku dla Polek wyrobnicy niemieckich gazet"! Krystyna Pawłowicz po mistrzowsku odpiera IDIOTYCZNY atak niemieckich mediów w Polsce

Ładuję....